Search form

18.05.2018

Drukāt

VUGD informē: maija beigās notiks trauksmes sirēnu gatavības pārbaude (video)

Photo

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (turpmāk – VUGD) informē, ka šī gada maija beigās plāno pārbaudīt trauksmes sirēnu gatavību. Būs ieslēgtas trauksmes sirēnas uz trim minūtēm.


Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumi Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība” nosaka, ka VUGD ne retāk kā divas reizes gadā veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi. Tas vajadzīgs, lai nodrošinātu pastāvīgu trauksmes sirēnas sistēmas darbību.

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio informēs iedzīvotājus trīs dienas pirms pārbaudes un nekavējoties pēc trauksmes sirēnu iedarbināšanas.

Lai informētu nedzirdīgos cilvēkus, ka ir ieslēgta trauksmes sirēna, VUGD plāno sūtīt īsziņu (SMS) uzreiz pēc trauksmes sirēnu iedarbināšanas. SMS saņems Latvijas Nedzirdīgo savienības reģistrētā personu grupa (personas ar dzirdes traucējumiem).

Šādu pasākumu VUGD organizē, lai veicinātu sabiedrības izpratni par rīcību katastrofas vai katastrofas draudu situācijā, kad iedarbināta trauksmes sirēna.

 

Inese Immure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas