Search form

04.06.2018

Drukāt

Festivāls Valmierā noslēdzies (foto)

Sestdien, 2. jūnijā Valmierā notika LNS 22. un jau trešais Latvijas Nedzirdīgo savienības amatiermākslas festivāls šajā pilsētā. Atcerēsimies, ka tieši Valmierā dzima ideja par amatiermākslas festivāliem un 1996. gadā notika pats pirmais festivāls.


 Šoreiz festivāla programma bija veltīta Latvijas simtgadei.

Festivālā piedalījās 14 pašdarbības kolektīvi ar 23 dažādiem priekšnesumiem. Festivāla organizētāji: Dace Lāce, Brigita Lazda un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolotāja, LNS Rehabilitācijas centra nodarbību vadītāja Uldze Strazdiņa. Pasākuma norises režisore – Valmieras mūzikas skolas direktora vietniece Santa Tanenberga.

Festivāls notika ar Valmieras pilsētas pašvaldības un LNS atbalstu.

Ap pl. 12.15 policijas eskorta pavadībā sākās festivāla dalībnieku un viesu gājiens pa Valmieras pilsētas centra ielām no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra uz Valmieras Kultūras centru Rīgas ielā 10. Šogad gājiens bija īpašs, jo tā priekšgalā soļoja un spēlēja Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls”.

Koncertā nedzirdīgie aktieri un dejotāji iepriecināja skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju un pantomīmu. Bija arī viens priekšnesums no kaimiņiem igauņiem.

Pēc koncerta LNS prezidente Sandra Gerenovska un LNS viceprezidente Brigita Lazda pasniedza pateicības daudziem festivāla dalībniekiem par ieguldīto darbu un piedalīšanos. Pateicības saņēma arī festivāla organizatori un vadītāji.

Prezidentes atzinību par labākajiem priekšnesumiem saņēma Elvīra Čaika un Jauniešu centrs. Savukārt Rīgas RB savu Simpātiju balvu pasniedza Intim Zvirbulim.

Nākamais festivāls notiks Ventspilī!

Koncerta norisi vadīja Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolotāja Ina Bankava un viņai ļoti izteiksmīgi asistēja un tulkoja Ainārs Ostvalds.

Sīkāk par festivālu un apbalvoto sarakstus varēsiet lasīt “Kopsolī”.

Vairāk foto šeit.

 

Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas