Search form

10.10.2018

Drukāt

Eiropas Nedzirdīgo savienības Ģenerālajā asamblejā

No 4. līdz 10. oktobrim Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidente Sandra Gerenovska piedalījās EUD seminārā un Ģenerālajā asamblejā Vīnē, Austrijā.


Viņa stāsta par tur pieredzēto: “Pirmajā dienā tika rīkoti semināri un diskusijas par dažādām tēmām, piemēram, par bilingvālo izglītību ES dažādās valstīs, par nedzirdīgo cilvēku līdzdalību politikā un par nedzirdīgo cilvēku pārvietošanās brīvību ES utt.

Otrajā dienā ar savu klātbūtni semināru pagodināja pats Austrijas prezidents Alexanders Van der Bellens ar savu kundzi. Dienas turpinājumā klātesošie delegāti tika iepazīstināti ar Eiropas pieejamības likuma projektu un tika uzklausīti komentāri. Turpinājumā Austrijas Nedzirdīgo savienības prezidente Helēne Jarmere rīkoja semināru par tēmu “Pārvarot šķēršļus kopā – Austrijas labā prakse Eiropai”. Austrijas Nedzirdīgo savienība ir realizējusi dažādus veiksmīgus projektus. Piemēram, Austrijas zīmju valoda ir iekļauta UNECO sarakstā kā pasaules kultūras mantojums.

Trešajā dienā EUD rīkoja Ģenerālo asambleju, kurā valde klātesošos delegātus iepazīstināja ar paveikto darbu, ar budžetu u.c. jautājumiem. Divi viskarstākie temati bija EUD budžets un Eiropas pieejamības likums. Dienas nobeigumā EUD rīkoja delegātiem vakariņas.

Bija prieks satikt daudzus pārstāvjus no dažādām ES valstīm. Iepazinos ar daudziem jauniem pārstāvjiem. Sirsnīgas sarunas izvērsās, piemēram, ar Slovēnijas nedzirdīgo organizācijas prezidentu.

Diemžēl konstatēju, ka dažām ES nedzirdīgo biedrībām ir nomainījusies vadība, ar kuru agrāk jau bija izveidojies labs kontakts. Tagad tie jādibina no jauna”.


 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas