Search form

12.10.2018

Drukāt

Par jauno pakalpojumu – e-tulks aptiekā (video)

No 27. septembra “Dzirciema” aptiekas un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta nedzirdīgie apmeklētāji ar videozvana un planšetdatora palīdzību varēs attālināti izmantot zīmju valodas tulka pakalpojumu.


Tas nozīmē, ka nevajadzēs tulka klātbūtni aptiekā – komunikāciju  nodrošinās planšetdatora izmantošana.

Aptieka atrodas RSU Stomatoloģijas institūta telpās Rīgā, Dzirciema ielā 20.

Agrāk komunikācija ar nedzirdīgajiem apmeklētājiem šajā aptiekā notika dažādos veidos – rakstiski, ar žestiem, daži prata nolasīt vārdus no lūpām. Tas nebija pietiekami, jo varēja rasties pārpratumi. Zāļu izvēle un lietošana ir ļoti svarīgs jautājums, kur pārpratumu nedrīkst būt. Turpmāk saziņa būs pilnvērtīgāka un drošāka.

Pakalpojums aptiekā  nodrošināts sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību. Kvalificēti zīmju valodas tulki attālināti caur Skype darbdienās no pl. 8.30 līdz 17 tulkos sarunu starp nedzirdīgo aptiekas apmeklētāju un farmaceitu. “Dzirciema” aptieka planšetdatoru uzstādījusi pie kases. Tātad savu planšetdatoru līdzi ņemt nevajag.

Tāpat zīmju valodas tulku attālināti varēs izmantot arī tad, kad nepieciešama Valsts zobārstniecības centra palīdzība, piemēram, zobu raušanā un labošanā, sejas traumu ārstēšanā. Bet tādā gadījumā jāņem līdzi savs planšetdators!

Latvijas Nedzirdīgo savienība pateicas RSU Stomatoloģijas institūta zobārstam Arnoldam Bitem par atbalstu jaunā pakalpojuma ieviešanā.

LNS cer, ka arī citas aptiekas un ārstniecības iestādes sekos šim pozitīvajam piemēram. Tas atvieglos savstarpējo komunikāciju starp nedzirdīgo apmeklētāju un farmaceitu,  paaugstinās farmaceita darba kvalitāti.

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas