Search form

25.10.2018

Drukāt

Konferencē "Iekļaujošs dizains 2018: domā, plāno, veido ikvienam”

Labklājības ministrijas rīkotajā konferencē "Iekļaujošs dizains 2018: domā, plāno, veido ikvienam" Nacionālajā bibliotēkā 18. oktobrī piedalījās arī LNS biedri.


Bija nodrošināts tulkojums zīmju valodā uz vietas, kā arī tiešraide no konferenču zāles.

Konferencē notika diskusija par nākotnes iespējām iekļaujošam dizainam, pētniecībai un pieejamības politikas veidošanai. Sniedzot Ziemeļvalstu – Norvēģijas un Zviedrijas piemērus, tika diskutēts par šī brīža vides pieejamību Latvijā, par turpmāk darāmo un to, kā lauzt stereotipus un iedzīvināt iekļaujošā dizaina idejas un vērtības.

Tiesībsarga pārstāve Anita Ilves, minot konkrētus gadījumus, skaidroja par atšķirībām starp ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti tiesībām ietvertajiem terminiem “pieejamība”, “pielāgojums” un “universālais dizains.”

Par to, cik ārkārtīgi svarīgs ir ikvienas jomas pieejamības risinājums ne tikai invalīdiem, bet visiem un ikvienam mūsu sabiedrības loceklim, spilgtu runu teica Sustento vadītāja Gunta Anča. Viņas secinājums: ja kaut kas piemērots invalīdam, tad tāds tas var būt jebkuram cilvēkam.

Tāda ir universālā dizaina būtība un process – nodrošināt visiem sabiedrības locekļiem, to skaitā cilvēkiem ar invaliditāti, pieejamību savu cilvēktiesību realizēšanai.

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas