Search form

05.11.2018

Drukāt

Dokumentālo filmu cikla “Latvijas kods” filmas LTV 1 – ar subtitriem

Photo

Tuvojoties Latvijas 100.dzimšanas dienai, Latvijas Televīzija 13. novembrī sāks demonstrēt cikla “Latvijas kods” jaunākās dokumentālās filmas.


Tās visas būs skatāmas ar subtitriem. Filmu pirmizrādes plānotas LTV 1 ēterā ik nedēļu otrdienās pl. 22 : 25. Tās varēs skatīties sešu nedēļu garumā no 13.novembra līdz 18.decembrim.

Filmu cikls “Latvijas kods” tiek sagatavots jau sesto gadu. Tā producents ir Latvijas Televīzija, un tas tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un Nacionālā kino centra līdzdalību.

13. novembrī “Trillium”

Varbūt Valts Ernštreits ir traks. Bet viņš ir arī pētnieks Tartu universitātē, uzņēmējs, dzejnieks, gleznotājs un Lībiešu kultūras centra dibinātājs. Respektējot mūsu filmas galvenā varoņa vēlmi, šī filma nav par lībiešu kultūru. Tā ir par identitātes uztveres veidu, domāšanas gramatiku un nākotnes izteiksmi. Tā domāta ikvienam, kuram svarīga savas kultūras un identitātes apzināšanās. Pēdējā tautas skaitīšanā par lībiešiem sevi atzinuši 250 cilvēki. Sarunāties lībiski spēj ap 20 cilvēku. Bet Valts izdod dzejoļu grāmatu lībiski ar tulkojumu angļu valodā, lai prezentētu to Londonas grāmatu tirgū un Stenfordas universitātē ASV.
Studija: Sports Da Vision

20. novembrī “Projekts: Pārcelšanās”

Jānim ir pienācis dzīves posms, kad regulāra īres vietas maiņa vairs nav ērtākā dzīves sastāvdaļa. Iegrimis jaunas dzīvesvietas meklējumos, Jānis pamana, ka daudzi jaunieši, viņa vienaudži, ir izlēmuši pamest lielpilsētas troksni un apmesties dzīvei mazpilsētā un izskatās laimīgi iedzīvojušies. Varbūt šis ir risinājums arī mūsu varonim?
Filmas stāsts aizved mūs uz vienu no mazpilsētām, kas pēdējos gados ir iemantojusi lielāko popularitāti jauno profesionāļu vidū – uz Cēsīm. Caur galvenā varoņa centieniem noskaidrot mazpilsētas dzīves priekšrocības, filmas autori iepazīstas ar trim Cēsu iemītniekiem, kuri apmetušies uz dzīvi šeit dažādu iemeslu vadīti. Vai šie stāsti pārliecinās Jāni palikt?
Studija: Woodpecker Pictures

27. novembrī “Terapija”

Mārtiņš ārēji šķiet dzīvespriecīgs jaunietis, kurš pieiet pasaulei ar vieglumu un humoru, taču patiesībā viņa ikdiena ir nemitīga cīņa pašam ar sevi. Audiovizuāla terapijas seansa laikā filmas galvenais varonis centīsies atrast un pieņemt sevi šodienas realitātē, konfrontējot sevi ar bērnībā piedzīvoto.
Studija: MISTRUS MEDIA

4.decembrī “ Sencis”

Filma stāsta par dvīņu brāļiem Jaroslavu un Svjatoslavu, kas savu bērnību pavadījuši bez tēva. Lai arī auguši zem viena jumta, abu dzīves skatījums ir būtiski atšķirīgs, - viens dzīvi dzīvo uz iekšu, otrs uz āru. Tēva trūkums jau sen nav aktuāls temats abu dzīvēs, taču doma par to, kā būtu, ja būtu, ik palaikam neliek mieru. Abi brāļi kopā ar savu bērnības draugu Tomu dodas ceļā uz Krieviju, Troicku, lai uzmeklētu savu tēvu un, iespējams, rastu kopsaucēju abu atšķirīgajām personībām.
Studija: FTP PRODUCTION
 

11.decembrī “Brīnumu mednieki. Zilaiskalns”

Brīnumi nav pretrunā ar dabu, bet tikai pretrunā ar to, ko mēs zinām par dabu
(Svētais Augustīns)

Svētvieta Zilaiskalns jau vairākus gadsimtus slēpj atklātus un neatklātus noslēpumus, par kuriem cilvēki vienmēr ir interesējušies. Filma stāsta par zinātkāri atklāt šīs metafiziskās telpas noslēpumus ar tehnoloģiju palīdzību un vēlmi šo svētvietu atstāt neskartu, kāda tā bijusi gadsimtiem.
Studija: Filmu studija Rija

18. decembrī “Dāvids un Goliāts”

Filma stāsta par diviem talantīgiem brāļiem - kuldīdzniekiem Kristapu un Kristu Kaņukiem. Vecākais brālis Kristaps, kurš kopš dzimšanas ir ratiņkrēslā un kuram ir runas grūtības, pateicoties ģimenes atbalstam, spējis attīstīt repošanas talantu, rindas ar atskaņām bītu pavadībā radot uz vietas – improvizējot.
Savukārt viņa jaunākais brālis Krists aizrāvies ar BMX freestyle braukšanu un ir viens no Latvijas labākajiem braucējiem šajā disciplīnā. Filma ir par jauniešu sapņiem, talantu, atbildību vienam pret otru, spēju nepadoties un priecāties par dzīvi.
"Šodien, kad vairums jauniešu aizraujas ar virtuālo realitāti un datorspēlēm, filma ir kā atgādinājums par ģimenes nozīmi, cilvēciskumu un atbildību. Par lietām, kas veido dzīves vērtības. Šī filma būtu jāredz ikvienam mūsdienu pusaudzim", tā saka filmas autori.
Studija: Skuba Films, SIA


Sarmīte Plūme, LTV redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas