Search form

29.11.2018

Drukāt

Saeimā tradicionālā diskusija cilvēkiem ar invaliditāti. Būs tiešraide!

Photo

Pirmdien, 3. decembrī no pl. 11 līdz 14 Saeimā risināsies Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO rīkotā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”.


Piedalīsies arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa teiks atklāšanas uzrunu pasākuma dalībniekiem.

Šī gada diskusija veltīta sievietes ar invaliditāti specifiskai tematikai. Pētījumi rāda, ka sievietes ar invaliditāti joprojām ir atstumtas no sabiedrības. Sieviešu ar invaliditāti stāvoklis ir ne tikvien sliktāks nekā sievietēm bez invaliditātes, bet arī sliktāks nekā vīriešiem ar invaliditāti.

Diskusijas mērķis ir vērsts uz informētības palielināšanu par sieviešu ar invaliditāti tiesībām un iespējām, kā arī par sieviešu ar invaliditāti stāvokli sabiedrībā, pastāvošiem šķēršļiem un nepieciešamību mazināt aizspriedumus pret sievietēm ar invaliditāti.

Diskutēs par vardarbību pret sievieti ar invaliditāti ģimenē un uzņēmumos/organizācijās, dzimumu līdztiesību, kā arī par sievietes ar invaliditāti reproduktīvo veselību.

Uz diskusiju ir uzaicināta arī LNS. Diskusijā piedalīsies LNS prezidente Sandra Gerenovska un viceprezidentes Inese Immure un Brigita Lazda. Būs nodrošināts tulkojums zīmju valodā. Diskusijas programmu varat skatīt šeit.

Uzmanību! Diskusiju varēs vērot tiešraidē Saeimas mājaslapā!

 

LNS Informācijas nodaļa
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas