Search form

17.12.2018

Drukāt

Noslēdzies Rīgas domes atbalstītais projekts „Laika tilts” (foto, video)

Photo

2018. gada 15. decembrī LNS kultūras centrā “Rītausmā” Kandavas ielā 27, Rīgā risinājās LNS projekta “Laika tilts” svētku pasākums “Valsts jubilejas gadu noslēdzot”.


Pasākumā “Valsts jubilejas gadu noslēdzot” piedalījās 152 dalībnieki, to skaitā 106 rīdzinieki, kas omulīgā gaisotnē pie bagātīgi klāta svētku galda varēja baudīt svētku koncertu. Katram projekta dalībniekam bija sarūpēts svētku mielasts – svētku vakariņas, kafija un dažādi našķi. Svētku koncerts tika veidots no LNS pašdarbības kolektīvu 2017. – 2018. gada labāko mākslinieciskās pašdarbības iestudējumu klāsta, kā arī no jauniestudējumiem, par pamatu ņemot 2018. gada nozīmīgāko pasākumu – Latvijas simtgadi.

Pasakaini izrotātajā Rītausmas zālē Gada noslēguma pasākumu vadīja Brigita Lazda un Ivars Kalniņš.

Pēc LNS prezidentes Sandras Gerenovskas uzrunas sekoja Informācijas nodaļas sagatavots gada svarīgāko notikumu apskats/prezentācija.

Vakara turpinājumā uz skatuves atkal kāpa prezidente S. Gerenovska un par sniegto sadarbību un ieguldīto darbu LNS attīstībā pasniedza Prezidentes pateicības rakstus visām astoņām reģionālajām biedrībām.

Pēc tam tika pasniegtas balvas 8 nominācijās:

Gada brīvprātīgā 2018 – Lilita Logina;

Gada notikums/pasākums – “Latvija likteņa vējos”;

 Gada amatiermaksliniece – Elvīra Čaika;

 Gada darbiniece – Aija Sannikova;

 Gada zīmju valodas tulks – Aiva Šilinska;

 Gada aktīvākā jauniete – Krista Kristīne Magone.

 Gada sadarbības partnere – Latvijas TV un  Sarmīte Plūme;

Gada cilvēks 2018 – Vita Alksne!

Par nozīmīgu ieguldījumu Gada notikuma – vērienīgās vēsturiskās izrādes “Latvija likteņa vējos” veidošanā par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai tika pasniegtas LNS Prezidentes pateicības Dzintrai Kukšai, Danai Kalpiņai – Geidai, Valdim Krauklim, Ingunai Čaunai, Aldim Ādamsonam.

LNS Prezidenta pateicības saņēma daudzie gada aktīvākie brīvprātīgie: Māra Lasmane, Ivars Kalniņš, Raitis Rūrāns, Genovefa Ņevjadomska, Krista Kristīne Magone, Lilita Logina, Žanete Škapare, Artis Mežinskis, Aleksandrs Ribakovs, Sarmīte Biščuha.

Savukārt LNS Pateicības rakstus par veiksmīgu sadarbību un atbalstu pasniedza klātesošajiem sadarbības partneriem tautas deju ansamblim “Zelta sietiņš” un SIA “RJK”, bet daudziem citiem partneriem Pateicības nosūtītas: AS “Latvijas Valsts Meži”, Rīgas jauniešu centram “Kaņieris”, Rīgas domes Labklājības departamentam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Baltijas Bērnu fondam, Sabiedrības integrācijas fondam, Valsts kultūrkapitāla fondam, Alūksnes novada pašvaldībai, Apes novada domei, Gulbenes novada domei, Jaunpiebalgas novada domei, Rēzeknes pilsētas domei, Rēzeknes novada pašvaldībai, Smiltenes novada domei, Valkas novada domei, Valmieras pilsētas pašvaldībai, Biedrībai “Kurzemes NVO centrs”. Bet labākajiem sadarbības partneriem Latvijas Televīzijai un Sarmītei Plūmei citā dienā balva tika aizvesta uz TV un pie reizes parakstīts sadarbības līgums.

Arī LNS Informācijas nodaļa pasniedza RIMI sponsorētas balvas čaklākajiem rakstītājiem 2018. gadā. Tās saņēma Ivars Kalniņš, Dana Kalpiņa – Geida, Žanete Škapare, Anita Ceple, Santa Kesenfelde, Līga Pauniņa, Gundega Paņko, Ilze Jaunzeme (nepiedalījās), Krista Kristīne Magone, Gunta Birnīte, Karmena Ikauniece (nepiedalījās) un Kristiāna Pauniņa (nepiedalījās).

Gada noslēguma pasākums ir tradicionāls LNS biedru kopības pasākums, kurā notiek atskatīšanās uz paveikto gada griezumā biedrībā. Par runāto un dzirdēto un notikumiem 2018. gadā, lasītājam atgādina zemāk pievienotā prezentācija. Pasākuma prezentāciju ir iespējams apskatīt šeit.

Pasākuma noslēgumā liriskas mūzikas skaņās notika dejas, rotaļas un svētku tortes baudīšana. Projekts aktualizēja kopīgās vērtības, uzskatus un deva iespēju saglabāt tradīciju būt kopā svētkos, sniedza lielu pozitīvu emocionālu ieguldījumu svētku gaidīšanas laikā ikviena projekta dalībnieka sirdī, vairoja nedzirdīgo cilvēku piederības sajūtu savai kopienai.

Paldies visiem LNS darbiniekiem, pašdarbniekiem un brīvprātīgiem palīgiem par ieguldījumu LNS kultūras dzīvē, jo gan nominētie pasākumi, gan projektā organizētais koncerts, gan skaisti sakopās telpas un uzklātie svētku galdi rada emocionālu gandarījumu, prieku un piederību biedrībai kā vienotai saimei.

Lai visiem pietiek spēka un labās gribas arī turpmāk piedalīties šāda veida pasākumos/projektos un sniegt savu ieguldījumu, jo tieši brīvprātīgais darbs veicina sabiedriskās līdzdalības pieaugumu un sekmē mūsu saliedētību!

Latvijas Nedzirdīgo savienība izsaka vislielāko pateicību projekta līdzfinansētājam – Rīgas domes Labklājības departamentam, par nozīmīgu atbalstu šī pasākuma organizācijā! Paldies jums par iespēju tik daudziem nedzirdīgiem cilvēkiem izjust kopības sajūtu, svētkus un būt kopā mūsu mīļajā Rīgā 2018. gada nogalē!

Sīkāk par pasākumu un ko kurš teica, kas bija pārējie nominācijās izvirzītie utt. – lasiet nākamgad janvāra “Kopsolī” numurā.

 

Vairāk foto šeit.

 Šis raksts ir sagatavots ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālo atbalstu.

Rakstu sagatavoja: projekta koordinatore Karīna Pavlova, ziņu korespondents Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas