Search form

19.02.2010

Drukāt

Internetā var uzzināt sava īpašuma vērtību


 
 
 
Tā kā šogad  būs jāmaksā gan nekustamā īpašuma nodoklis, gan jaunais dzīvojamās platības nodoklis, tad svarīgi ir uzzināt sava īpašuma kadastrālo – valsts noteikto vērtību.

Kadastrālā vērtība no šā gada 1. janvāra ir mainīta gandrīz visu nekustamo īpašumu veidiem, izņemot mežu zemi.

Par dzīvokļiem un dzīvojamām mājām atkarībā no lieluma nodoklis noteikts 0,1 – 0,3 % no to vērtības. Bet par zemi jāmaksā 1,5 % no tās kadastrālās vērtības.

Tagad visiem interneta lietotājiem ir iespēja pašiem bez maksas saņemt kadastra informāciju par sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Ja jums ir īpašums, jūs varat apskatīties tā jauno vērtību un paši izrēķināt, cik liels nodoklis būs jāmaksā.

Internetā sava īpašuma vērtību var apskatīties 2 veidos. Pirmais variants – jāatver interneta mājaslapa: www.latvija.lv, tad jāuzspiež E-pakalpojumi un atvērsies pakalpojumu saraksts, kurā ir sadaļa: Mani dati Kadastrā. Pēc tam vajadzēs autentificēties, tas nozīmē – piereģistrēties.  Atvērsies šāda sadaļa: https://www.latvija.lv/LV/LDV/Default.aspx?catid=1DZIV_VIETA_NEKIP_BUV

 
Diemžēl šo variantu pagaidām var izmantot tikai SWED, SEB un Latvijas Krājbankas internetbanku lietotāji, kā arī tie, kuriem ir e-paraksts. Jāuzspiež uz jūsu internetbankas ikonas, pēc tam jāreģistrējas kā parasti – ar jūsu lietotāja numuru, paroli,  kodu un jāmeklē sadaļa: Mani dati Kadastrā.
Otrs variants, kā iegūt datus par saviem īpašumiem, ir izmantot interneta portālu:
www.kadastrs.lv Tajā jāuzspiež uz: Meklēt īpašumus, un atvērsies šāda sadaļa, kurā būs jāieraksta īpašuma dati: https://www.kadastrs.lv/#

 
Ja ierakstīsiet sava īpašuma kadastra numuru, tad citus datus nemaz nevajadzēs, uzspiediet uz Meklēt, un parādīsies dati par jūsu īpašumu.

Veiksmi interneta izmantošanā!
 
Teksts: Zigmārs Ungurs
19.02.2010


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas