Search form

06.12.2019

Drukāt

Pirmoreiz Liepājā valsts svētki zīmju valodā!

Šogad 18. novembra svētki mums, Kuldīgas un Liepājas RB biedriem, bija īpaši un savādāki, nekā tie bijuši iepriekšējos gados.


Pateicoties Liepājas pilsētas domes atbalstam, pirmo reizi mēs varējām vērot svētku koncertu ar tulkojumu zīmju valodā, par godu Latvijas 101. dzimšanas dienai, kas notika Liepājā, pie Lielā Dzintara. Koncerts sākās pl. 17, bet pl. 18.20 bija krāšņs salūts.

Visu koncerta programmu, kur bija gan dziesmas, gan dzeja, gan arī uzruna, tulkoja zīmju valodas tulks.

Uz pasākumu bija ieradušies vairāk nekā 25 Liepājas RB biedri, kuriem bija liels prieks un ikviens sajuta patriotismu sirdī, ka varēja piedalīties šajā brīnišķīgajā pasākumā. Daži biedri ar sajūsmu pat dziedāja līdzi melodeklamācijā sev pazīstamās dziesmas! Pēc pasākuma visiem mūsu biedriem bija prieks, ka varēja pilnvērtīgi vērot šo koncertu un patīkama svētku noskaņa.

Vēlreiz mēs, Liepājas biedri, pateicamies Liepājas pilsētas domei par šo brīnišķīgo atbalstu un ceram, ka sadarbība turpināsies!

Teksts un foto: Ilze Jaunzeme

Red. piebilde: Liepājas pilsētas domnieks Didzis Jēriņš sola, ka Liepājas pilsētas pašvaldība kopā ar LNS Liepājas biedrību gatavos arī Jaunā gada sagaidīšanas svētku tulkojumu zīmju valodā. Plānots turpināt arī ziņas zīmju valodā pēc Liepājas biedrības ierosinājumiem.

 

Arī Kuldīgā!

Kuldīgā svētku norisi tulkoja Žanete Škapare. Viņa tulkoja Kuldīgas novada Goda balvas pasniegšanas ceremoniju, ko piešķīra 12 cilvēkiem, arī Žanetei to skaitā. Dziedāja Latvijas himnu zīmju valodā, bet pl. 18 Kuldīgas Rātslaukumā tulkoja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas uzrunu.

Pilsētas svētku pasākumā piedalījās 18 biedri. Pavisam Kuldīgas RB šobrīd ir 74 biedri. Klātesošajiem biedriem ļoti patika tas, ka pilsētas svētku pasākumu norises vairs nav nesaprotamas, bet ir pieejamas ar zīmju valodas starpniecību. Biedrības priekšsēdētāja Vilhelmīne Vicinska uzskata, ka it kā atvērušās durvis un publiskais tulkojums uz lielā ekrāna vēstīja dzirdīgajiem, ka svētkos piedalās arī nedzirdīgie un viņiem ir sava – zīmju valoda.

 

Zigmārs Ungurs
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas