Search form

27.12.2019

Drukāt

Gadu mijā Valsts prezidenta un Ministru prezidenta uzruna ar subtitriem un filma “Ūdensbumba resnajam runcim” ar tulkojumu zīmju valodā

Latvijas Televīzija gadumijā piedāvā valsts augstāko amatpersonu uzrunas ar subtitriem un ģimenes filmu ar tulkojumu zīmju valodā.

 31. decembrī LTV 7 pārraidīs valsts augstāko amatpersonu uzrunas gadumijā ar subtitriem.

Plkst. 23 : 47 plānota Latvijas Republikas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzruna.

Plkst. 23 : 53 varēs noskatīties Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu.

Vecgada dāvana  – ģimenes filma ar surdotulkojumu

Pēc Latvijas Nedzirdīgo savienības vadības lūguma Latvijas Televīzija Vecgadā ir sagatavojusi īpašu dāvanu saviem skatītājiem ar dzirdes traucējumiem – spēlfilmu “Ūdensbumba resnajam runcim” ar tulkojumu  zīmju valodā.

Tā būs skatāma 31.decembrī plkst. 10 : 00 LTV interneta platformā www.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”.  Filma būs pieejama internetā vienlaikus ar tās demonstrēšanu LTV 1 ar subtitriem un, ievērojot autortiesības, filma internetā būs tikai septiņas dienas.

Filma ar tulkojumu zīmju valodā sagatavota īpašā tehnoloģijā – samazinot filmas kadru, bet palielinot tulku, lai zīmju valodā ar izteiktu kustību un mīmikas palīdzību iespējami labāk vēstītu filmas saturu. Šo pirmo eksperimentu ir paveikusi tulce Elza Veismane.

Divām māsiņām, Martai un Lindai, uz mēnesi vajadzīga aukle, jo tētis pelna ģimenei naudu Anglijā, bet mammai jābrauc uz kursiem pilsētā. Aukle Una vairāk nodarbināta ar savas privātās dzīves problēmām, tāpēc meiteņu audzināšanai izvēlas vienkāršāko metodi – komandēšanu. Martai neatliek nekas cits, kā apgūt lielās kompromisa mākslas noslēpumus, un jaunā rīcības taktika atklāj brīnumu lietas.

Režisors Varis Brasla varbūt vislabāk Latvijā prot strādāt ar mazajiem aktieriem, filma “Ūdensbumba resnajam runcim” ir viņa atgriešanās ģimenes filmu žanrā pēc vairākām spožām un skatītāju mīlētām filmām 80. un 90. gados.  “Ūdensbumba resnajam runcim” ir saņēmusi  Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps Skatītāju balvu un vēl vairākas citas, arī atzinību starptautiskos festivālos.

Veiksmīgu Jauno, 2020.gadu!

Sarmīte Plūme

Latvijas Televīzijas Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore

 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas