Search form

27.01.2010

Drukāt

Nedzirdīgais –Sabiedrisko ierēdņu iecelšanas pārstāvis Valdības līdztiesības birojā un Ministru Kabinetā.


Nedzirdīgais Asifs Ikbals ir Lielbritānijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbinātības komitejas valdes loceklis un Cilvēku ar īpašām vajadzībām transporta komitejas valdes loceklis.

Viņš kļuvis arī par Sabiedrisko ierēdņu iecelšanas pārstāvi jaunajā valdības programmā, kas aicina cilvēkus pieteikties valsts darbā. Sabiedrisko ierēdņu iecelšanaspārstāvju programma sākās ar augsta līmeņa pasākumu šī gada Anglijas valdības līdztiesības valsts ministres un Parlamenta deputātes Marijas Īglas vadībā.

Asifam ir plaša pieredze nedzirdīgo, cilvēku ar īpašām vajadzībām, melnādaino un etnisko minoritāšu jautājumu risināšanā. Šobrīd viņš ir organizācijas Apvienotās Karalistes Nedzirdīgie vecāki sabiedrisko attiecību vadītājs, un tagad ir pirmais nedzirdīgais sabiedriskais pārstāvis atstumto grupai – nedzirdīgajiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, melnādainajiem un citām etniskām minoritātēm.

Valsts amatpersonas pieņem lēmumus, kas ietekmē mūsu dzīves, bet tikai pavisam nedaudz sieviešu, cilvēku no mazākumtautībām un personu ar īpašām vajadzībām tiek ievēlēti tādās padomēs kā Mākslas padome, vietējo slimnīcu pārvaldes struktūras un Konkurences komisija, atzīst Asifs. „ Man ir liels gods būt ievēlētam par šīs kampaņas pārstāvi. Uzskatu, ka šajā amatā gūšu ievērības cienīgu pieredzi un mans piemērs iedvesmos citus cilvēkus ar visdažādāko izcelsmi un iemaņām kļūt par sabiedrisko padomju locekļiem,” teica viņš.

Asifs Ikbals pievienojies vairāk nekā 180 pārstāvjiem visā Lielbritānijā, kas pašreiz iecelti sabiedriskos amatos.  Darbojoties Sabiedriskā pārstāvja amatā, Asifs Ikbals cer apliecināt, ka ir svarīgi svarīgi, lai cilvēki ar visdažādākajām zināšanām un dzīves pieredzi tiktu iesaistīti svarīgu lēmumu pieņemšanā, lai pierādītu to labumu, ko sabiedrībai spēj dot darbība padomē un iedrošinātu arvien vairāk cilvēku no mazāk pārstāvētām grupām iesaistīties to darbā.

Šajā programmā tiks uzsāktas vēl divas jaunas sabiedrisko amatu pārstāvju  darbaudzināšanas shēmas.

No interneta materiāliem tulkojis: Pēteris Vilisters

 

 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas