Search form

06.10.2020

Drukāt

SIMTGADE BEIDZOT NOSVINĒTA

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Rīgā sestdien, 26. septembrī, notika Starptautiskās Nedzirdīgo dienas un Latvijas Nedzirdīgo savienības simtgades svinības, kuru apmeklēja ap 400 cilvēku.
Jau pie ieejas dārzā no pl. 11viesus sagaidīja LNS valdes locekļi ar prezidenti Sandru Gerenovsku priekšgalā, kuri cienāja sanākušos ar šampanieti un kūciņām. Viesi bija pārsteigti: nekas tāds nebija redzēts, daži pat jautāja, vai par to jāmaksā… 

Pasākumā darbojās daudz un dažādas meistardarbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tajās tiešām bija interesanti: daudzi piedalījās un izmēģināja savus talantus. 

Apmeklētājus, gan lielus, gan mazus, izklaidēja pele Karamele un kaķenīte Mince. 

Bērni varēja papriecāties burbuļmākoņos. Tāpat pasākuma apmeklētājiem bija iespēja netraucēti iepazīties ar lielo Botāniskā dārza augu daudzveidību. 

Lielais svētku koncerts sākās pašā dienas vidū, pl. 13, pēc aktivitātēm 5 radošās darbnīcās. Koncerts notika brīvā dabā, un, par laimi, laiks bija brīnišķīgs: silts un saulains. Tikpat saulainas bija apmeklētāju pozitīvās emocijas. 

 Svētku lielkoncertā varēja noskatīties 28 priekšnesumus. Piedalījās kolektīvi no visām biedrībām, Rītausmas kolektīvi, dienas centra “Rītausma” un Rehabilitācijas centra tulki. Kopumā piedalījās 118 pašdarbnieki. 

 LNS viceprezidente Brigita Lazda atzīmēja, ka gandrīz visas biedrības šim pasākumam bija sagatavojušas jaunus priekšnesumus. 

“Daugavpils priekšnesumu “Muša” izpildīja cits aktieris, otrs bija Elvīras priekšnesums jaunā veidolā kopā ar rīdziniekiem. Rīdziniekiem daži numuri bija gan jauni, bija arī vecāki. Smiltene uzstājās ar priekšnesumu no šova “Krāsaini sapņi”, bet jaunā veidolā un kopā ar alūksniešiem. Ventspilij, Jelgavai un Tukumam bija jauni priekšnesumi.” 

Atcerēsimies, ka īstais LNS dzimšanas dienas datums ir 19. maijs, simtgadi bija paredzēts svinēt jau pavasarī, bet ļaunais Covid-19 sajauca visus labos plānus. Tomēr tas beidzot ir izdarīts, LNS simtgade nosvinēta – kopā ar Vispasaules nedzirdīgo dienu! Saules mūžu LNS! 

    

    

    

    

    

Teksts: Zigmārs Ungurs 

Foto: Reinis Fjodorovs 

Vairāk foto skat. foto galerijāAtpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas