Search form

27.10.2020

Drukāt

LTV jaunumi

LTV jaunumi - ar subtitriem seriāls “Projekts: šķiršanās”, raidījumu cikls “Cytaidi latviskais” un seriāls “Katrīna Lielā”LTV raidījumu cikls “Cytaidi latviskais”


No 24.oktobra katru otro sestdienu LTV 1 plkst. 17 : 30 demonstrē raidījumu ciklu ”Cytaidi latviskais”( “Citādi latviskais”) ar subtitriem.

Ciklā paredzēti četri raidījumi, un tie stāstīs par Latgales godiem. Pirmais raidījums būs veltīts maija dziedājumu tradīcijai Viļānu novadā. Ikviens, kurš bijis Latgalē, būs pamanījis ceļmalas krustus jeb krucifiksus, bet, ja viesojies maijā, tad ievērojis, ka ik dienu pie tiem pulcējas ļaudis.

Nākamie raidījumi būs par šādām godu dienām Latgalē: Pēterdiena, Annas ( jeb saimnieču) diena un  tirgus diena Kārsavā.

Atkārtojumu var noskatīties https://ltv.lsm.lv/lv/dokumentalie/surdo/cytaidi-latviskais/

 

Jauns LTV seriāls “Projekts: šķiršanās” 


30. oktobrī pie skatītājiem nokļūs jaunākais Latvijā veidotais seriāls – LTV radītā komiskā ģimenes drāma Projekts: šķiršanās. Tajā paredzētas 10 sērijas.  LTV šo seriālu sagatavos ar subtitriem, un to varēs noskatīties LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”  pēc 4- 5 dienām pēc filmu demonstrēšanas ēterā. Pirmās divas sērijas būs pieejamas ar subtitriem no 4.novembra.

Seriāls «Projekts: šķiršanās» ir stāsts par latviešu vidusšķiras pāri – Lauru un Aivaru, kuriem Covid – 19 pandēmijas ierobežojumi likuši uz savām dzīvēm paraudzīties no jauna skatupunkta, un Laura pieņem lēmumu šķirties. Aivars par to nav sajūsmā, un, lai padarītu šo procesu mazāk sāpīgu, tiek noalgots pāru attiecību konsultants, kurš Laurai un Aivaram liek pildīt dažādus uzdevumus, kuru mērķis ir padarīt šķiršanos mierīgu un cieņpilnu.

Seriāla scenārija pamatā ir Igaunijas sabiedriskās televīzijas (ETV) seriāls “Šķiršanās igauņu gaumē”, to adaptējis scenārists Ivo Briedis, režisore – Linda Olte.

Daudzus seriāla aizkadru "knifiņus" un to, kādas būs aktieru lomas, būs iespējams uzzināt, noskatoties dokumentālo stāstu Projekts: šķiršanās. Seriāla aizkulises “, kas LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem” ar subtitriem būs pieejams 28.oktobrī.

 

Seriāls “Katrīna Lielā” LTV 1


 No 7.novembra sestdienās plkst. 22 : 00 LTV 1 demonstrēs seriālu “Katrīna Lielā”

Galveno lomu tajā atveido slavenā britu aktrise Helēna Mirena. Daļa seriāla filmēta Latvijā, tostarp Rundāles pilī un Mazmežotnes muižā.

Četrdaļīgā drāma “Katrīna Lielā” ir veidota labākajās vēsturisko kostīmdrāmu tradīcijās, kas ļaus skatītājiem izbaudīt ne tikai izcilo aktierspēli “oskarotās” aktrises Helēnas Mirenas un pieredzējušā raksturlomu tēlotāja Džeisona Klarka izpildījumā, bet arī krāšņu 18.gadsimtam atbilstošu vidi, kas izveidota lielā mērā pateicoties Rundāles pils saglabātajām vērtībām.

Seriāls vēsta par politiski drūmo un seksuāli uzlādēto Krievijas carienes galmu, kas, tāpat kā visa Krievzeme, sadzīvoja ar valdnieces nevaldāmo dabu un iegribām gandrīz gadsimta ceturkšņa garumā. 


Sarmīte Plūme

LTV redaktoreAtpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas