Search form

09.12.2020

Drukāt

Tiesībsarga ikgadēja konference "Kādēļ ir grūti uzticēties valdības viedoklim un lēmumiem krīzes situācijā? (video ar tulkojumu)

Photo

9. decembrī tiesībsargs aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties un sekot līdzi Tiesībsarga ikgadējai konferencei – “Kādēļ ir grūti uzticēties valdības viedoklim un lēmumiem krīzes situācijā?”


Tiesībsargs rīko konferenci par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem katru gadu Starptautiskās cilvēktiesību dienas ietvaros.


Konferenci ar tulkojumu zīmju valodā var noskatīties šeit: https://www.facebook.com/watch/live/?v=433350327660830&ref=watch_permalink


Šogad konferencē tēma tiek apskatīta no zinātnes, biznesa un juridiskās perspektīvas. Eksperti un speciālisti dalās pieredzē un sniedz skatījumu nākotnes risinājumiem. 

Covid-19 krīze ir izgaismojusi spriedzi starp personu tiesībām uz brīvību un valsts pienākumu rūpēties par sabiedrības drošību un veselību. Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka Covid-19 izraisošais vīruss ir mākslīgi radīts laboratorijā. Tas liecina, ka dezinformācijas izplatība sabiedrībā ir būtiska. Kamēr daļa sabiedrības publiski apšauba slimības bīstamību, valdība ir spiesta pieņemt lielu daudzumu nepopulāru lēmumu tā izplatības mazināšanai, kas neizbēgami būtiski ierobežo cilvēktiesības un arī nes zaudējumus uzņēmējiem.

Dezinformācijas fons neveicina sabiedrības uzticību valsts pārvaldes darbam, un tas ir temats, par ko nepieciešams diskutēt, gan apzinoties tos šķēršļus, ko rada ikviena cilvēka paša zināšanu rezistence un sociālo mediju algoritmi, gan arī šķēršļus, ko rada valsts pārvalde komunikācijā ar sabiedrību lēmumu pieņemšanas procesā.



Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas