Search form

09.12.2020

Drukāt

Mūžībā devies LNS Liepājas RB Goda biedrs Juris Spēkainis – Spēkais

Photo

Mūžībā devies LNS Liepājas RB Goda biedrs Juris Spēkainis – Spēkais (1938 –2020). Visā mūža garumā Juris ar savu stāju, darbu un attieksmi ir izpelnījies dziļu cieņu gan nedzirdīgo, gan dzirdīgo sabiedrībā. Darba kolektīvos Juris iemantoja lielu cieņu.Viņa lielākais gandarījums bija darbs Liepājas ostā, kurā Juris nostrādāja ilgus gadus. Jūra un darbs ar koku bija viņa sapnis. Vēlāk, apvienojot šīs abas sirdslietas, tika veidoti īpaši darbi no koka un modelēti dažādi kuģi. Liepājas RB viņš dāvināja daudz koka rokdarbu. Viena no dāvanām bija vimpelis - Liepājas RB atpazīstamības zīme. Sabiedrībā īpaši atpazīstams Juris bija ar kuģu modelēšanu pudelēs un lampiņās. Viņš ir piedalījies Liepājas kuģniecības muzeja izstādē un vadījis meistarklases. Viņa darbi bija skatāmi arī citās izstādēs.


Ikdienas rūpes Jurim netraucēja aktīvi iesaistīties Liepājas RB darbā un sabiedriskajās aktivitātēs. No 1968. līdz 1970. gadam viņš vadīja Liepājas RB. Jaunības gados Juris bija kaislīgs sportists, par ko liecina ieraksts Liepājas pilsētas rekordu grāmatā  vesera mešanā - 1966. gadā viņš veseri aizmeta 54.00 m tālumā. Šis rekords vēl nav pārspēts.


Barikāžu laikā Juris ar darba biedriem to sargāšanā aktīvi iesaistījās gan Liepājā, gan Rīgā, par ko tika apbalvots ar barikāžu aizstāvju piemiņas zīmi.


Juris bija Latvijas, jo īpaši Liepājas, patriots. To varēja redzēt viņa dzīves ritējumā, kā arī stāstījumos, ko ar lielu aizrautību klausījās gan jauni, gan veci.


Atvadīšanās no Jura Spēkaiņa – Spēkā notika 1. decembrī Liepājas Centrālās kapsētas kapličā.

 

Lai dzimtās zemes smiltis Tev vieglas, lai tās ir tikpat siltas kā mūsu piemiņa! 

Tu paliec mūsu sirdīs un atmiņās!


LNS Liepājas reģionālās biedrības biedri un valdes locekļi izsaka līdzjūtību sievai  Aijai  Spēkainei  - Spēkai  un tuviniekiem.

 

LNS Liepājas reģionālās biedrības valde 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas