Search form

08.03.2021

Drukāt

Dzejas izrāde „Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ”saņem Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks 2020”

Photo

Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks 2020” šodien, 6. martā, saņēma arī dzejnieka un mākslinieka Antona Kūkoja 80. jubilejas gada notikumi: grāmata „Mīlesteiba. Lelais Līpu kolns” un dzejas izrāde „Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ”.

Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks 2020” šodien, 6. martā, saņēma arī dzejnieka un mākslinieka Antona Kūkoja 80. jubilejas gada notikumi: grāmata „Mīlesteiba. Lelais Līpu kolns” un dzejas izrāde „Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ”.


Dzejas izrādes scenārija autore un režisore ir Latvijas Nedzirdīgo savienības biedre un kādreizējā Raiņa vidusskolas pedagoģe Marika Čerņavska (Antonova).
Savā dzejas izrādē Marika piedāvā būt lieciniekam tam, kas notiek, kad satiekas divas atšķirīgas pasaules: dzirdīgā un nedzirdīgā pasaule. Dzirdīgs vīrietis, kurš runā latgaliešu valodā, spēlē ģitāru un dzied, satiek un iemīlas nedzirdīgā sievietē, kuru tēlo mūsu vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa.
M. Čerņavska pēc balvas saņemšanas sacīja: “Lai stāvētu uz skatuves [blakus pasākuma vadītājam] Jānim Skutelim, vajag izdot kalendāru, pārizdot pamatīgu dzejas krājumu, uztaisīt izrādi, filmu un veikt lielas akcijas internetā. Tad sanāk! Tas ir tā vērts! Man ir četri paldies. Pirmais paldies žūrijai, kas pamanīja un novērtēja, kas ir sanācis!

Otrais paldies [Ludzas mākslas skolas direktorei] Sandrai Vorkalei, kura ir grandiozās ieceres autore un galvenā darītāja. Sandra – šī balva patiesībā ir Tava! Sandras vārdā, liels paldies daudzajiem cilvēkiem, kas noticēja viņas idejām un atbalstīja to realizēšanos! Bet izrādes un filmas dēļ es arī jūtos tiesīga paturēt šo balvu.

Trešais paldies izrādes komandai, kura bija fantastiska. Pirmkārt, aktieriem Kristapam Rasimam un Jolantai Znotiņai. Kristap, Tev ir tāda Dieva dota muzikalitāte, fantastisks sirsnīgums un dāsnums sēt atvērtību un idejas! Ja ir kāds cilvēks, kas Latgali nes visur līdzi, kur iet, - tas noteikti esi Tu! Jolanta – Tu esi tik profesionāla, smalka, niansēta un strādīga, kad gatavo jaunu aktierdarbu. Paldies mūsu horeogrāfei Arinai Bubovičai, kura filmai pielika ļoti daudz ko ar savu prasību pēc dabiskas kustības un to, lai starp partneriem uz skatuves ir godīgums un absolūta uzticēšanās. Paldies filmu režisoram Normundam Pucim, kurš pieslēdzās tajā brīdi, kad sapratām, ka gribam izrādi nofilmēt kā filmu. Viņš teica: “Pārraksim to visu vēlreiz!”, lika no malas paskatīties uz paveikto un pielika dažus ļoti vērtīgus akcentus, kuriem pateicoties mēs tagad varam teikt, ka mums ir nevis nofilmēta izrāde, bet filma ar ļoti poētisku montāžas valodu. Normund, tas ir Tavs nopelns! Paldies operatoram Mārim Justam, gaismotājam Ervīnam Šaicānam! Bija forši ar jums strādāt, jo bija redzams, ka jūs ejat uz rezultātu! Tas bija brīnišķīgi!

Ceturtais paldies Antonam Kūkojam. Viņš, kurš savā mūžā daudz iedvesmojās no citiem, šoreiz brīnišķīgi iedvesmoja mūs. Galu galā, tā ir viņa dzeja, kurā notika šis brīnums: ka no viena cilvēka pieredzes izšķīlās dialogs, izšķīlās divi cilvēki un viņu saruna. Viens, kurš mīl mūziku un daudz runā; otrs, kurš nedzird ne nieka, bet ļoti daudz redz, vairāk nekā citi. Šie divi mīl viens otru, tiecas viens pēc otra un nepadodas, meklējot, kā katram no viņiem būt pašam un reizē būt kopā. Es teiktu: tā ir mana ideālā Latgales formula: ka mēs katrs esam, kāds esam, un esam kopā!”

 

Latvijas Nedzirdīgo savienība sveic Mariku Černavsku un visu dzejas izrādes radošo komandu ar Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks 2020” saņemšanu!


Tie kas, vēl nepaspēja, dzejas izrādes ierakstu var noskatīties šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=L0dBvNN5jt0Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas