Search form

23.03.2021

Drukāt

Uzzini aktuālo par Covid-19 vakcīnām un vakcinācijas procesu (ar tulkojumu)

Photo

Šobrīd visaktuālākā tēma ir Covid-19 vakcīnas un vakcinācijas process. Lai nedzirdīgie cilvēki varētu saņemtu pilnu informāciju par to, Latvijas Nedzirdīgo savienība aicināja Vakcinācijas projekta biroju pastāstīt par to.


Tāpēc vakar, 22. martā, notika vebinārs nedzirdīgajiem biedriem par vakcīnām un vakcināciju.

Attālinātajā tikšanās piedalījās Bērnu slimnīcas ārste infektoloģe un imunizācijas speciāliste Liene Čupāne, kas stāstīja par vakcināciju un vakcīnu veidiem, un Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda, kas informēja par vakcinācijas procesa organizēšanu Latvijā. Skatītājiem bija iespēja uzdot jautājumus. Zīmju valodā tulkoja Brigita Lazda.

Ārste L. Čupāne, aplūkojot vakcinācijas tēmu, vispirms sniedza vispārīgu ieskatu: kas ir imunizācija un vakcinācija, kā darbojas vakcīnas un kāds ir to sastāvs. Tāpat viņa uzskaitīja, kādas vakcīnas ir Latvijas valsts imunizācijas kalendārā un kādas ir citas pieejamās vakcīnas, un kādas tipiskākās reakcijas, ko cilvēki var sagaidīt pēc jebkuras vakcinācijas (skat. no 13:45 minūtes).

2. daļā (sākot no 36. minūtes) uzzinājām, kas ir SARS-CoV-2 vīruss, no kā Covid – 19 vakcīna var pasargāt, kāda veida vakcīnas Latvijā ir pieejamas, kā darbojas vakcīnas un kāda ir to efektivitāte.

No 55. minūtes daktere sniedza atbildes uz biežākiem jautājumiem par Covid – 19 vakcīnu un informācijas iegūšanai aicināja izmantot gan Zāļu valsts aģentūras mājaslapu (arī krievu valodā) https://www.zva.gov.lv, gan Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapu https://www.spkc.gov.lv/lv.

Pēc tam (sk. no stundas 16 min.) Vakcinācijas biroja pārstāve A. Strazda pastāstīja, kā notiek vakcinācijas procesa organizēšana Latvijā: kā tiek organizētas prioritārās grupas, kā notiek pieteikšanās vakcīnai un kādā veidā iedzīvotāji saņem paziņojumu uz vakcīnas saņemšanu. Tāpat skatītāji varēja uzzināt, cik un kādu grupu cilvēki jau ir vakcinēti un cik cilvēku jau pieteikušies vietnē manavakcina.lv.

Vebināra noslēgumā A. Strazda sniedza atbildes uz nedzirdīgo jautājumiem.Visas atbildes skatiet šeit videoierakstā no 1 stundas 27 minutēm  https://www.facebook.com/lns.lv/videos/3011492472412612?comment_id=3011585049070021&notif_id=1616432845330522&notif_t=video_comment&ref=notif


Tie, kuri nepaspēja vai nevarēja uzdot jautājumus, tos var sūtīt uz e-pastu

[email protected].


Latvijas Nedzirdīgo savienība pateicas Vakcinācijas projekta birojam, īpaši Agnesei Strazdai, par ātru rīcību, piedāvājot nedzirdīgajiem piemērotā veidā iegūt informāciju par aktuālo tēmu!


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas