Search form

08.11.2021

Drukāt

LTV novembra svētku programma skatītājiem ar dzirdes traucējumiem

Photo

Šogad 11. un 18. novembrī, kad visā Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena un Latvijas Republikas proklamēšanas diena, LTV saviem skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā daudzveidīgu svētku programmu.
11. novembris, Lāčplēša diena.

LTV1
Plkst. 9.00 varēs vērot Lāčplēša dienas dievkalpojumu ar surdotulkojumu ēterā un internetā. Dievkalpojumā svinīgas uzrunas teiks Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvji un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Plkst. 10.05 ar subtitriem būs skatāma režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes” par latviešu strēlniekiem.

Plkst. 11.55, ar subtitriem varēs skatīties vēl vienu Askolda Saulīša filmu – “Mans zelts” –, kas veidota par godu Latvijas bruņoto spēku simtgadei.

Pēc tam, plkst. 12.25, raidījums “Ielas garumā. Lāčplēša Kara ordeņa stāsti” ar subtitriem.

Plkst. 13.10 humorpilnā latviešu spēlfilma “Džimlai rūdi rallallā” ar subtitriem.

Plkst. 18.20 varēs vērot Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidumu ar surdotulkojumu ēterā un internetā.

Plkst. 19.30 –Latvijas daba un aizraujoši pārgājieni dokumentālajā filmā bērniem un jauniešiem “Neatstāj pēdas” – ar subtitriem.

Plkst. 20.50 ar subtitriem būs skatāma Jura Podnieka režisētā dokumentālā filma “Strēlnieku zvaigznājs” – viena no pirmajām padomju laikos uzņemtajām filmām, kurā godīgi tiek runāts par latviešu tautas sarežģīto vēsturi.

Dienas noslēgumā, plkst. 22.00, ar subtitriem varēs vērot Dzintara Dreiberga saviļņojošo vēsturisko drāmu pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem – “Dvēseļu putenis”. Tā stāsta par 16 gadus veco Artūru, kurš dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību, meklē īstu mīlestību un spēju novērtēt brīvības cenu.

LTV7
Plkst. 22.25 – dokumentālā filma ar subtitriem “Baltu ciltis” par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju.


18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadiena.

LTV1
Plkst. 7.00 ar surdotulkojumu ēterā un internetā varēs vērot 18. novembra Rīta Panorāmas speciālizlaidumu.

Plkst. 10.05 – virkne labāko latviešu aktieru vēsturiskajā drāmā “Baiga vasara” – ar subtitriem.

Plkst. 12.00 ar surdotulkojumu internetā varēs skatīties 18.novembra Saeimas svinīgo sēdi.

Tad, no plkst. 13.35 – vesela plejāde iemīļotu latviešu filmu ar subtitriem – “Emīla nedarbi”, “Dāvana vientuļai sievietei” un “Limuzīns Jāņunakts krāsā”.

Plkst. 19.30 – ar surdotulkojumu ēterā un internetā varēs vērot ļoti skaistu notikumu - Brīvības pieminekļa izgaismošanu. Brīvības piemineklis šogad tiek izgaismots pirmo reizi, to pavadīs emocionāls videostāsts par pieminekļa īpašo lomu Latvijai svarīgos brīžos un notikumos.

Dienas noslēgumā, plkst. 22.20 – Viestura Kairiša mākslas filma “Pie upes” ar subtitriem.

LTV7
No plkst. 11.25 būs skatāmas trīs Latvijas koda filmas ar subtitriem.

Savukārt no 14.20 ar subtitriem būs vērojama latviešu dokumentālo filmu triloģija “Šķērsiela”, “Jaunie laiki Šķērsielā” un “Kapitālisms Šķērsielā” – pasaules mikromodelis vienā mazā Rīgas nomales ieliņā ar nosaukumu “Šķērsiela”, kur mīl un nīst, priecājas un skumst, raizējas un cer tāpat kā visur pasaulē.


Informāciju sagatavoja: Linda Vanaga, LTV Adaptācijas nodaļas projektu vadītāja.

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas