Search form

26.04.2010

Drukāt

Pļaviņieši – dūšīgi talcinieki!

Lielās talkas dienā arī Pļaviņu biedrības mājas apkārtni sakopt sanāca vesels bars dūšīgu strādnieku. Tie bija vietējie biedri ar biedrības vadītāju A. Osmani un visu lietu bīdītāju J. Jerofejevu priekšgalā.


No pagasta labiekārtošanas speciālistes Zvirgzdiņas tika palūgts traktors, lai izvestu gružus. Kopā ar citiem mājas iedzīvotājiem visi sakopa apkārtni: vieni veda smiltis, citi krāva gružus un vecos ķieģeļus traktora piekabē, vēl citi bildēs nemaz nav redzami, jo bija salīduši krūmos… nē, ne jau slēpties no strādāšanas, bet gluži otrādi – strādāt,  krūmus cirst!

Savukārt biedrības rosīgais gariņš Jurijs rāvās divās frontēs: gan pagalmā pie citiem, gan biedrības telpās pie lielā zupas katla, kurā vārīja soļanku talciniekiem.  Zupu sākumā bija domāts vārīt pagalmā, taču lietus dēļ to nācās darīt biedrības telpās.  Vēl tagad tur smaržo pēc soļankas!  Un dzeltenā ziņa ir tāda, ka A. Osmanis esot izstrēbis veselas trīs bļodas.

Pārējie mājas iedzīvotāji bija pārsteigti par nedzirdīgo darbaprieku un cienāja mūsējos ar spirtā ceptām mednieku desiņām. Darbus nespēja pārtraukt pat uznākušais lietus.Vairāk foto - galerijā.

Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Sandra Mjaisāne


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas