Search form

13.05.2010

Drukāt

„Rītausmā” apmeklētāji smējās uz nebēdu

1. aprīlis ir pazīstams kā joku diena, reizēm aprīli saucam par joku mēnesi. Dzīve ar cilvēkiem mēdz izspēlēt dažādus jokus un blēdības. Labi, ja par to var pasmieties. Tāpēc Rīgas biedrība sadarbībā ar KC „Rītausma” 28. aprīlī organizēja pasākumu „Smejies vesels”, uz kuru sanāca kādi 150 apmeklētāji.


 Starp nedzirdīgajiem ir daudz anekdošu mīļotāju. Vienai no čaklākajām anekdošu vācējām un stāstītājām – Olgai Anufrijevai bija liels anekdošu krājums. Viņu var apbrīnot, daudzas anekdotes glabā viņas lieliskā atmiņa. Apmeklētāji aizrautīgi smējās par Olgas „priekšnesumiem”.

Šajā pasākumā bija „brīvā skatuve”, neviens nebija īpaši pierunāts – paši nāca priekšā un dalījās jokos. Aktīvākie joku dzinēji bija J. Bočkāne, A. Bergmanis, J. Suslova, I. Liniņa, R. Šteinberga un citi. Joku tēmas bija bezgala dažādas, piemēram, par vīriešu un sieviešu attiecībām, sadzīves lietām, ceļojumiem un daudz kas cits.

Pēc jokupēteru stāstījuma sekoja melodeklamāciju priekšnesumi, izpildītās dziesmas arī raisīja smaidus, piemēram, „Lielā zive”, „Es smejos” un „Aprīļa pilieni”. Izpildītāju trijotne – Maiga un Juris Elbroti, Biruta Lasmane – bija ģērbušies atbilstoši dziesmas numuram. Jokošanās turpinājās visu vakaru, pie katra galdiņa.

KC „Rītausma” direktore Brigita Aldersone atzina: „Pārsteidzoši, ka uz šo pasākumu sanāca tik daudz cilvēku. Dzirdīgo un nedzirdīgo joki būtiski atšķiras. Nedzirdīgo jokus mēdz izcelt zīmju valoda, mīmika, emocijas. Dzirdīgie tos nesaprot. Tāpēc dzirdīgo anekdotes parasti ir zemtekstā, bet nedzirdīgajiem – tiešā veidā. Es, no malas skatoties uz nedzirdīgo jokupēteriem, protams, arī smaidīju, sapratu – kā jau savējos.”


 

 Vairāk foto - galerijā
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: no KC „Rītausma” arhīva

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas