Search form

18.05.2010

Drukāt

Žongliere Pinkija

Photo

Pinkija Aiello ir nedzirdīga māksliniece no Portlendas, Oregonā. Viņas talanti ir žonglēšana un braukšana ar vienriteni. Viņa uzstājusies visā plašajā Amerikā, kā arī redzama filmās un televīzijā.


Kad biju maza meitene, cirkū ieraudzīju, kā brauc ar vienriteni un, jau tad sapratu, ka gribu to iemācīties darīt. Pēc pāris gadiem drauga garāžā ieraudzīju vienriteni, pamēģināju ar to braukt, un man iepatikās. Vēl pēc pāris gadiem ieraudzīju tādu veikalā un lūdzos mammai, lai to nopērk. Es biju sajūsmā, kad viņa man riteni iegādājās.

Pēc Vašingtonas nedzirdīgo skolas absolvēšanas Pinkija pārcēlās uz Ņujorku, kur strādāja teātrī.Kad viņa mācījās Nedzirdīgo profesionālajā teātra skolā, viņu pamanīja kāds režisors no Ohaijo un piedāvāja lomu. Lai to apgūtu, viņai nācās iemācīties žonglēt.

Kad mācījos žonglēt, iepazinos ar kādu žonglieri, kurš mācēja žonglēt ar saspraužamajām adatām. Viņš man iemācīja gan to, gan vēl daudzus citus trikus. Savukārt es viņu iedvesmoju braukt ar vienriteni. Tā mēs uzsākām tādu draudzīgu sadarbību un kopš tā laika kopā uzstājamies.

Pāris gadus nodzīvojusi Ņujorkā, Pinkija devās uz Losandželosu, tur apguva datorgrafiku un multimediju mākslu Kalifornijas Universitātē. Piedalījās daudzās filmās, piemēram, „Dīvainā zinātne”, „Neatrisinātās mistērijas”, „Pārkers Levis nedrīkst zaudēt” u.c.

Šobrīd viņa ir Internacionālās žonglieru asociācijas biedre un uzstājas Holivudā, piedalās dažādos festivālos, sarīkojumos, arī nedzirdīgo klubos, skolās, kā arī vada radošās darbnīcas, kurās pasniedz žonglēšanu, braukšanu ar vienriteni un staigāšanu uz koka kājām.
Sagatavojusi: Laura Reisele


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas