Search form

24.05.2010

Drukāt

LNS DEVIŅDESMITGADE NOSVINĒTA!

Brīnišķīgā, mums Dieva dāvātā dienā 22. maijā nedzirdīgie no visas Latvijas saradās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, lai svinētu savas organizācijas – Latvijas Nedzirdīgo savienības pastāvēšanas deviņdesmit gadus. Arī pašam muzejam tāds grandiozs pasākums nedzirdīgajiem bija pirmo reizi. Bet varbūt ne pēdējais? Un kāpēc gan ne?


Visi svētku dalībnieki bija sajūsmā par iespēju svinēt savus svētkus tieši šajā vietā visas dienas garumā. Daži atzinās, ka vispār pirmo reizi nokļuvuši šeit un ir ļoti pārsteigti par muzeja plašumu, daudzajiem interesantajiem objektiem.

Pasākums sākās ar LNS prezidenta Arnolda Pavlina atklāšanas uzrunu. Pēc tam biedrību līderi aizdedzināja lielo svētku ugunskuru, kuri simboliski sanesa gaišās liesmiņas no visiem Latvijas novadiem. Pēc tam Brīvdabas muzeja Usmas luterāņu baznīcā notika LNS karoga iesvētīšana, un svētkus mēs varējām turpināt jau paši zem sava karoga.

Pēc tam sekoja nedzirdīgo amatnieku, mākslinieku un pašdarbnieku prezentācijas muzeja Vidzemes, Zemgales, Kurzemes, Latgales un krievu sētās. Katra novada sētā sevi prezentēja attiecīgā novada nedzirdīgie.

Pēc pārtraukuma muzeja brīvdabas estrādē sākās nedzirdīgo pašdarbnieku un viņu draugu koncerts.

Vairāk nestāstīšu! Kas bija klāt, paši visu redzēja, izjuta, atceras. Kas nebija – kodiet pirkstos! Un skatieties bildes foto galerijā. Būs arī video speciālizlaidums un plašs materiāls „Kopsolī”.
 
 
 
Vairāk foto- galerijā.

Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Inese Immure, Valdis Krauklis un Jānis Graudiņš

Šeit piedāvājam īsu ieskatu Latvijas Nedzirdīgo savienības vēsturē.

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas