Search form

01.06.2010

Drukāt

Nedzirdīgais reperis sadarbojas ar ierakstu kompānijām

Photo

Šons Forbss ir nedzirdīgs kopš bērnības ar dzirdes zudumu 90% apmērā. Jau mazotnē viņš bija iemīļojis hip-hopa mūzikas zemās vibrācijas un, spēlējot bungas, attīstīja savu ritma izjūtu.


2006. gadā viņš nodibināja bezpeļņas organizāciju - Nedzirdīgo profesionālās mākslas tīklu D-Pan ar mērķi radīt augstas kvalitātes video - pasaules hītus zīmju valodā. Tajā apvienojušies nedzirdīgi mākslinieki un mūzikas industrijas profesionāļi cilvēkiem ar dzirdes problēmām palīdz atvērt ceļu uz popmūzikas kultūru.

Tagad  Forbss savam veikumu sarakstam var pievienot vēl vienu  ievērojamu notikumu - līgumus ar pazīstamu mūzikas ierakstu kompānijām.

28 gadus vecais reperis un dziesmu rakstītājs vienojies ar mūzikas kompāniju Ferndale production company, kura savlaik palīdzēja izsisties slavenajam mūziķim reperim Eminem. Šis ir liels sasniegums Amerikas nedzirdīgo kopienai.

Šons šobrīd sadarbojas ar vēl vienu citu kompāniju Broadcast Music Inc. (BMI), kuras klienti ir bijuši arī pasaulslavenās grupas The Beatles mūziķi. Šis līgums jaunajam talantam  devis iespēju ierakstīt videoversiju dziesmai ar nosaukumu „Esmu nedzirdīgs” (I’m Deaf).

Tajā Šons repojot nodod cilvēkiem savu manifestu amerikāņu zīmju valodā. Singls tiks izlaists gan CD, gan vinila plašu formātā, kā arī lejupielādējams internetā.
 
Šona interpretētie priekšnesumi radījuši iespaidu par viņu kā par vērā ņemamu mākslinieku,” saka Džoels Martins, D-Pan pārstāvis. „Viens ir attēlot cita cilvēka darbu, pavisam kas cits ir radīt savu. Šobrīd jau redzams, ka Šons spēj pats radīt labu mūziku.”

Čārlijs Feldmans, BMI viceprezidents, Šona dziesmas raksturo kā emocionāli iedvesmojošas un muzikāli iespaidīgas.
D-Pan, radot mūzikas video, atver durvis nedzirdīgiem cilvēkiem uz popkultūru, bet man dod  iespēju  radīt oriģinālus mūzikas darbus, ” saka Šons Forbss. „Ceru, ka tas, no vienas puses,  sniegs  nedzirdīgajiem cilvēkiem  vairāk iespēju tuvināties kultūras daudzveidībai un, no otras puses, parādīs, ka arī nedzirdīgie spēj paveikt jebko.”
 
Šeit varat iepazīties ar Šona Forbsa mājaslapu-  http://www.deafandloud.com/
 
Pēc interneta materiāliem sagatavojusi: Laura Reisele

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas