Search form

27.10.2010

Drukāt

Kāpēc pagājušajā nedēļā no trolejbusa izsēdināts bērns invalīds? (video)

Photo

Šo stāstu rosināja skatītāja Eva, kura uz TV 3 raidījumu Bez tabu atsūtīja šādu vēstuli: viņas nedzirdīgais brālēns, braucot mājās, skenējis savu personalizēto e- talonu, bet tas, acīmredzot, nav līdz galam noticis. Kontrolieri nepilngadīgo brālēnu izsēdinājuši no trolejbusa pēc pl.20 vakarā, liekot rakstīt paskaidrojumu. Tā kā viņš ir nedzirdīgs, tad nesaprata, ko no viņa prasa. Arī Evai pašai kādreiz gadījies, ka viņas e-talons nenoskenējas, bet viņa to vismaz dzird, taču brālēns nedzird.


Stāsta žurnālists: 15 - gadīgais Arvis sazinās tikai zīmju valodā, jo viņš nedzird, nerunā jau kopš pusotra gada vecuma. Tikai viņa tuvinieki un draugi saprot viņu. Negadījums notika 23. trolejbusā, braucot no skolas uz mājām.

Stāsta Arvja māsīca Eva: Viņš iekāpis trolejbusā, gājis noskenēt savu e-talonu, bet degusi sarkanā gaismiņa – kaut kas nebija kārtībā. Drīz vien kontrole konstatēja, ka e-talons nav noskenēts un izsēdināja Arvi no trolejbusa, kaut gan viņš uzrādīja gan e-talonu, gan savu invalīda apliecību, kas dod tiesības braukt bez maksas.
Tomēr kontrolieri deva baltu lapu un lika rakstīt paskaidrojumu.

Stāsta Arvja tētis Arnis:
Dēls parasti ieradās mājās līdz pl.21. Tajā vakarā viņš nebija laikus mājās, sākām uztraukties, zvanīju audzinātājai, lai uzzinātu, kur palicis Arvis un cikos izgājis no skolas.
 
Stāsta Arvja māsīca Eva: Laikam kontrolieri pa dienu piedzīvojuši nepatīkamus brīžus un vakarā izlika visas dusmas uz nepilngadīgu bērnu, kurš neko nespēj viņiem pretī bilst. Varbūt domāja, ka Arvis nevienam neko nestāstīs par šo gadījumu.
 
Atbild AS „ Rīgas Satiksme”  preses sekretārs Viktors Zaķis: Protams, nav pieļaujama šāda situācija, kad bērnu invalīdu izsēdina no sabiedriskā transporta un liek aizpildīt kaut kādu mistisku iesniegumu. Zināms, ka šai laikā A.Čaka ielā trolejbusos neviena kontrole nav bijusi, turklāt dīvaini liekas, ka cilvēkam būtu kaut kas jāaizpilda. „Rīgas Satiksmes” kontrolei šādu papīru, kas būtu jāaizpilda un jāparaksta, vispār nav. Vienīgās darbības šādā gadījumā: aiztur e-talonu vai liek samaksāt soda naudu.

Stāsta žurnāliste:
Vainīgos kontrolierus atrast ir neiespējami. Tas nav pirmais gadījums, kad izsēdina bērnu invalīdu. Jau šā gada septembrī Bez Tabu rādīja līdzīgu sižetu, kad autobusa šoferis izsēdināja bērnu invalīdu it kā tādēļ, ka viņa apliecībai derīguma termiņš beidzies. Patiesībā tā nebija. Bērns aprakstīja šī autobusa šofera pazīmes, bet diemžēl vainīgo šoferi neizdevās atrast.
 
Atbild AS „Rīgas Satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis: Ja bērns nav reģistrējis braucienu, kontroliera uzdevums ir aizrādīt. Līdz 14 gadiem bērnu invalīdu nevar ne izsēdināt, ne sodīt. Sods par braukšanu bez reģistrēta brauciena no 15 gadu vecuma ir no 2 līdz 5 Ls. Katrs brauciens ir jāreģistrē.
 


Sagatavojusi: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas