Search form

11.11.2010

Drukāt

Pirmais Nedzirdīgo disko klubs Krievijā gūst panākumus (video)

Photo

Beidzot Maskavas klusākā – nedzirdīgā sabiedrības daļa ir sadzirdēta, jo sācis darboties valstī pirmais un vienīgais disko klubs nedzirdīgajiem.


Andrejs Meļņikovs bāru „Krauze” atvēra tikai pirms dažām nedēļām, bet  pieprasījums izrādījās tik augsts, ka jaunajam uzņēmējam tas jau  nesis peļņu.
„Ekonomiski šis bizness ir vairāk nekā iespējams un pieprasīts,” paziņoja Meļņikovs. „Mēs kaut ko tādu nebijām gaidījuši. Jau pirmajā nedēļā mēs varējām samaksāt īri par telpā un algu apkalpojošam personālam  mēnesi uz priekšu.”
Piektā daļa no Krievijas iedzīvotājiem ir ar dzirdes problēmām, bet tikai trešdaļai no tiem ir darbs. Šādu bāru trūkst gan Eiropā, gan Amerikā,un tas varētu būt izskaidrojums „Krauzes” negaidītajai un momentālajai peļņai, –  vismaz tā domā klienti.
 
Nedzirdīgais bāra klients Vjačeslavs ir dzīvojis Amerikā un apgalvo, ka disko klubi Amerikā nav salīdzināmi ar šo.
„Man šeit patīk daudz labāk. Šeit ir mani draugi, viņi man ir kā dvēseles radinieki,” saka Vjačeslavs Rubcovs. „Nenoliegšu, arī Amerikā tie nav slikti. Taču šis bārs ir pavisam kas jauns, tas jūtams uzreiz ienākot, un visi to novērtē”.
Paši diskžokeji) bārā ir nedzirdīgi. Viņi uztver ritmu no vibrācijām. Nedzirdīgi cilvēki nedzird skaņu, taču izjūtot ritmu, var dejot.
 
Ikviens ir laipni gaidīts šajā klubā, ne tikai nedzirdīgie. Ja esat dzirdīgie un  izlemjat turp doties, tad paņemiet ausu aizbāžņus- mūzika ir ļoti skaļa. Taču citādi, bārs ir  kā jebkurš cits – neviens no personāla nav nedzirdīgs, taču visi prot zīmju valodu.
 
„Parastā klubā nedzirdīgajam klientam savas vēlmes (pasūtījums) jāuzraksta uz lapiņas vai telefonā, taču šeit viņi var  brīvi pateikt, ko vēlas,  un es viņus saprotu, līdz ar to arī apkalpošana ir ātrāka,” saka viesmīle Lea Koteļņikova.
Pirmajā nedēļā tika apkalpoti 600 klienti, tamdēļ domājams, ka bāra atpazīstamība tikai un vienīgi palielināsies. Maskavas nedzirdīgo sabiedrība vēlas atgūt nokavēto.
 

 

No interneta materiāliem sagatavojusi: Laura Reisele


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas