Search form

12.11.2010

Drukāt

Nākotnes brilles pārvērtīs runu rakstītā tekstā

Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem var būt diezgan liela problēma tikt galā ar dažādām ikdienas situācijām, atrodoties starp skaļi runājošiem cilvēkiem, kas ne vienmēr izprot nedzirdīgo vajadzības.


Daudzi nedzirdīgie prot lasīt no lūpām, tomēr tas ne vienmēr ir vieglākais veids, lai saprastos. It sevišķi gadījumos, ja runas valodā vārdi tiek izteikti neskaidri, ar lūpu neizteiksmīgām  kustībām – tad tas ir īpaši apgrūtinoši. Bet jaunākie zinātnes sasniegumi palīdzēs būtiski samazināt šīs problēmas, un viss, kas tam būs nepieciešams, – uzlikt jaunizgudrotās brilles.

Varbūt tās nebūs pieejamas burtiski šodien, bet noteikti nebūs ilgi jāgaida. Jaunās brilles spēs pārvērst runātus vārdus tekstā, tāpēc tas ir liels nozīmīgs uzlabojums, ko nedzirdīgi cilvēki ar nepacietību gaida. Briļļu izgudrotājs ir dāņu dizainers Mads Hindhede.  Firmas Babel Fisk brilles spēs momentā (reālajā laikā) pārvērst otra cilvēka izrunātu tekstu lasāma teksta rindiņās.

Dizaina ideja ir šāda – briļļu rāmjos  iebūvēti jutīgi mikrofoni, kas no citām skaņām atdala tieši to, ko saka cilvēks jūsu acu priekšā. Tālāk īpaša datorprogramma sarunas biedra izrunāto pārvērtīs lasāmā tekstā,  kuru varēs izlasīt uz briļļu lēcu stikliem. Papildus tam būs iespēja teikto ierakstīt zibatmiņas kartē. Ko lai saka –  lieliska ideja, cerams,  brillēm  būs arī skaists un moderns izskats. Un cerams, ka ideja nepaliks tikai uz papīra.  


Pēc interneta materiāliem sagatavojis: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas