Search form

16.11.2010

Drukāt

Mārtiņdienas pasākumu jautrības Rīgā un Tukumā

Photo

Mārtiņi, kas tiek atzīmēti 10. novembrī, ir senas latviešu tradīcijas svētki , kas saistās ar rudens beigām un ziemas sākumu. Visi darbi uz laukiem un dārzos apdarīti, raža novākta, laiks svinībām!


Un tā Mārtiņdienas saimnieces godā šoreiz bija Māra Lasmane, kura uz svinībām– atvadām no rudensKC „Rītausma” 9.novembrī kopā saaicināja rīdziniekus, jelgavniekus un tukumniekus.
 
Uz šo pasākumu saradās negaidīti daudz apmeklētāju – gan jauni, gan vecāki ļaudis, visi jautrā noskaņā. Dalībnieki ieguva izsmeļošu informāciju par senlatviešu (un arī mūsdienu) Mārtiņdienas svinēšanas tradīcijām, piedalījās dažādās spēlēs, atjautības un prāta rotaļās, kā arī ieklausījās Mārtiņdienas ticējumos. Tie bija visai interesanti un gana viegli pielietojami, piemēram, – Mārtiņdienā jaunām meitām jāapēd siļķes galva, tad viņas ātri vien dabūšot brūtgānu. Varbūt der pamēģināt! Nu, vai pasmaidījāt?
 

 
Bet 14.novembrī arī Tukumā sabrauca Mārtiņdienas ļaudis – ne vien paši tukumnieki, bet arī rīdzinieki. Šoreiz viņi svētkus nosvinēja, piedaloties draudzības spēlēs, sacenšoties dažādās atraktīvās izdarībās. Visi atzina, ka abu pilsētu ļaudīm būs prieks arī turpmāk labprāt būt kopā dažādos pasākumos.
 
Minētie pasākumi risinājās projekta „Klusuma pasaule” motivācijas un iekļaušanas aktivitāšu ietvaros.
 


Vairāk foto -galerijā. 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas