Search form

17.11.2010

Drukāt

Iznācis laikraksta „Kopsolī” 13. numurs: tajā 25 aktuāli dažāda satura materiāli un vairāk nekā 40 krāsainu fotogrāfiju!

Photo


Centrālā tēma šajā numurā par TV raidījumu pieejamību nedzirdīgajiem skatītājiem, kuriem šobrīd Latvijā liegts surdotulkojums vai subtitri lielākajai daļai TV pārraižu. Bet kā tas citviet pasaulē?

Situācija  pētīta Latvijā, iegūti dati par to ārvalstīs un – secinājumi par Latviju nav iepriecinoši. Likumdošanas pastāv, bet tikai uz papīra… Lasiet un domāsim kopīgi par turpmāko risinājumu!

Spilgts kultūras notikums – pirmoreiz LNS vēsturē melodziesmu šovs. Pirmā konkursa kārtā uzstājās desmit pāri. Lasītāji var iepazīties ar žūrijas vērtējumu, pasākuma norisi, skatītāju iespaidiem. Tēma turpināsies, gan šajā, gan arī nākamajā gadā, jo vēl notiks sešas kārtas.

Izglītība – tas ir svarīgi! Nedzirdīgo skolas ik pa pieciem gadiem svin savas vairāk nekā simt gadu jubilejas. Šogad Valmieras skolai – 135! Kāda tā bija, kāda tagad ir un kāda būs nākotnē – par to reportāžā no jubilejas pasākuma. Tur arī par Valmieras zēniem – TV Zelta talantu šova dalībniekiem.

Šajā numurā pieminam mūsu tēvzemi, Latviju tās dzimšanas 92. dzimšanas dienā – ekspresintervijās mūsu biedri stāsta par izjūtām un pārdomām, sagaidot šos svētkus.

Ziņas no biedrībām varbūt liks sarosīties arī tos, kuri līdz šim vairāk stāvējuši malā no dažādas darbošanās interešu apvienībās, pašdarbībā, sportā utt. Varbūt dažs labs vēlēsies iesaistīties aktīvo biedru pulkā. Laipni lūgti!

Vēl viena iespēja būt aktīvam, attīstīt un izkopt savas spējas ir iesaistīties aktivitātēs, ko saviem klientiem piedāvā projekts „Klusuma pasaule”. Šoreiz par vienu no tām – par foto un video nodarbībām KC „Rītausma” pieredzējuša speciālista vadībā.

Ja jums mājās nav datora un nevarat izlasīt mājaslapā ievietotos materiālus, tad īsumā ar tiem varat iepazīties avīzē publicētajā pārskatā.

Rubrikā „KS” pastā publicējam materiālus, ko mums atsūta lasītāji. Šoreiz tajā Pēteris Kārkliņš no Bauskas stāsta par kādu liktenīgu gadījumu savā dzīvē! Rakstiet mums arī jūs, cienījamie lasītāji!

Lasot „Kopsolī”, varat iepazīties ar vientuļiem cilvēkiem, kas ilgojas pēc „otras pusītes”, varat sveikt cits citu, pateikties kādam vai atzīties kādam cieņā, mīlestībā, apbrīnā.

UZMANĪBU!
Nākammēness iznāks pēdējais „Kopsolī” numurs šajā gadā. Ir pienācis laiks doties uz tuvāko pasta nodaļu, ierasties savā biedrībā, redakcijā utt., lai pasūtītu laikrakstu 2011. gadam. Soļosim kopā pa dzīvi, tas būs interesantāk un jautrāk nekā vienatnē!

Priecīgus svētkus visiem, cienījamie lasītāji!

Teksts: Ilze Kopmane

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas