Search form

17.11.2010

Drukāt

Cik tālu ir jaunbūves celtniecība Rīgā

Photo

Nesen mūsu Liepājas korespondents Austris Nikiforovs informēja, cik tālu pavirzījusies būvniecība Liepājā. Tagad palūkosimies, kā izskatās LNS otrās jaunbūves Rīgā, Elvīras ielā 19 celtniecības laukumā un ko par celtniecības gaitu stāsta atbildīgās personas.


Aija Sannikova, projekta ,,LNS –otrās mājas 2” vadītāja:
Biroja ēka Rīgā, Elvīras ielā 19 tiks izbūvēta par LV un ES līdzekļiem. Kopumā celtniecība un teritorijas labiekārtošana izmaksās 317 038 Ls (bez PVN 21%), no kuriem 85% ir ERAF ieguldījums. Ēku būvē SIA DGS , strādā raiti un saskaņā ar grafiku. Līdz šī decembra beigām plānota visu stāvu izbūve, līdz ar to ēkas jumta seguma izbūve tiks veikta decembra beigās un nākamgad janvārī. Precīzāk prognozēt nevar, jo tas atkarīgs no daudziem faktoriem, arī no tā, kāda būs ziema decembrī. Ja būs auksti un daudz sniega, darbi aizkavēsies. Pagaidām laika apstākļi ir ļoti labvēlīgi un līdz ar to noviržu no būvdarbu izpildes grafika nav. Otrkārt,  svarīgi, cik ātri piegādā tehniskajā projektā paredzētos inženiertehniskos elementus, piemēram, liftu.
Gribētu atzīmēt, ka teritorijas labiekārtošanas ietvaros nozāģēto koku vietā tiks iestādīti jauni un izveidota liepu aleja. Tiks salabots arī iebraucamais ceļš. Pagaidām gan ir neērtības, jo lietus laikā tas ir dubļains, taču pēc visu komunikāciju galīgas izbūves, ceļu noblietēs, bet vēlāk arī uzliks cieto segumu.
Jaunā ēka būs trīsstāvu, pielāgota cilvēkiem ar kustības traucējumiem. Tā būs mūsdienīga un vizuāli pievilcīga. Projekta ietvaros tiks aprīkotas personāla darba vietas un iegādāta publiskās lietošanas datortehnika u.c..

Igors Ļipins, būvdarbu vadītājs:
Būvniecības uzsākšana nedaudz aizkavējās objektīvu iemeslu dēļ – gandrīz mēnesi aizņēma būvniecības atļaujas dokumentācijas saskaņošana. Bet šobrīd darbi rit raiti: ielikti pamati, izbūvēts I stāva korpuss un pašlaik veidojam tam pārklājumu.
Pagaidām laika apstākļi netraucē betonēšanas procesu – līdz + 5 C to var veikt vasaras režīmā, bet, ja paliek aukstāks, arī tad vēl var betonēt līdz – 10 C, papildus pievienojot betonam attiecīgas saistvielas.
Pašlaik objektā strādā 9 cilvēki. Šogad ceram pabeigt ārējā korpusa  izbūvi.
Domāju, ka ēka izdosies – tā iecerēta kā kompakta, simpātiska un komfortabla ofisa celtne. Celtniecības gaitai stingri un profesionāli seko tehniskais uzraugs un arī pasūtītāji no LNS. Visam jābūt paveiktam teicami.
 
 
Teksts un foto: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas