Search form

25.11.2010

Drukāt

Klāt pirmā advente: iedegas pirmās Ziemassvētku egles Latvijā


RĪGĀ
Ražots Latvijā 2010
Izstādē varēs izpētīt Latvijā ražotās automašīnas, iepazīties ar apkures katlu, siltumsūkņu, ūdens filtru u.c. ražotājiem. Iespējams, jauniešus ieinteresēs ar interneta tehnoloģijām un datorsistēmām saistīti risinājumi, iekārtas videosignālu pārraidei, bet skolēni varēs aplūkot, ko ražo Latvijas skolēnu firmas. Tāpat izstādē būs  rotas, kosmētika,  apģērbi un veļa. Būs arī dabiskās ziepes, sveces un citas jaukas lietas ne tikai mājai un mājokļa iekārtošanai, bet arī dārzam.
Pārtikas ražotāji prezentēs gaļas (arī strausu gaļas), zivju, piena un maizes izstrādājumus. Būs arī bišu produkti, piparkūkas, saldējums, gotiņu konfektes un citi kārumi. Dzērienu ražotāji piedāvās dabīgās sulas un ūdeni, alu, liķieri un pavisam stiprus pašmāju brūvējumus.
Notiek: 25. novembrī izstādes atklāšana pl.11.30, 26. – 28. novembrī izstāde atvērta no pl.10 – 18, Skonto hallē, Melngaiļa ielā 1 a
Ieeja: pieaugušajiem 2,50 Ls; skolēniem, invalīdiem un pensionāriem 1,50 Ls; bērniem līdz 12 gadu vecumam ­– bez maksas
 
Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā
Dažādu karstvīnu smarža, grauzdētas mandeles, Ziemassvētku tējas un kafijas, piparkūku vīriņi un namiņi priecēs ikviena apmeklētāja sirdi. Latviešu amatnieku rokdarbi: šūti, tēsti, grebti, kalti, veidoti, pīti, tamborēti un adīti, būs pieejami kā lieliskas dāvanas Ziemassvētkos un skaisti suvenīri līdzi ņemšanai, lai ikreiz uz tiem paskatoties prātā nāktu skaistais, mierīgais Ziemassvētku laiks un unikālā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa bezrūpīgās burzmas atmosfēra.
Savukārt ikdienā darbosies radošā darbnīca, kurā lielie un mazie varēs apgūt senās rokdarbu darināšanas prasmes. Protams, nekur nepazudīs arī Ziemassvētku vecītis, ko katru dienu varēs satikt Doma laukuma tirdziņā. Notiks arī daudz un dažādu muzikālu pasākumu, plašāka informācija: www.vzt.lv
Notiek: 27. novembrī – 9. janvārī, katru dienu pl. 10 – 20, Doma laukumā. Atklāšanas svētki 28. novembrī pl. 18
 
Pirmajā Adventē svinīgi iedegs Rīgas egles
Pirmajā Adventē Rīgā svinīgi sāks iedegt svētku egles. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar visatpazīstamāko Ziemassvētku vēstnesi – Santa Klausu iedegs Rīgas egli. Pēc egles iedegšanas Rātslaukumā , notiks „Ziemassvētku gaismiņu” gājiens uz Doma laukumu, lai pl. 18 iedegtu Rīgas Galveno Ziemassvētku egli, kurskanēs Ziemassvētku mūzika, darbosies „Sniega dzirnavas” un dziedās koris „Kamēr”. Ņemiet līdzi svecīti vai kādu citu gaismas radošu priekšmetu.
Notiek:  28. novembrī, pl.17, Rātslaukumā
 
VENTSPILĪ
Lielās egles iedegšanas pasākumi Rātslaukumā 27. novembrī
Aicinām ventspilniekus un  pilsētas viesus uz Ventspils pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas pasākumiem Rātslaukumā.
pl. 11 – 14 Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem rūķiem iepriecinās ne tikai mazos, bet arī lielos
pl. 17 pulcēsimies, lai kopā iedegtu pilsētas galveno svētku egli
 
Egles iedegšanas svētki Bērnu pilsētiņā 28. novembrī
Atnāciet, mīļie ventspilnieki un pilsētas viesi, Ziemassvētku noskaņās visi kopā ļausimies svētku priekam! Līdzi ņemiet brīnumsvecītes vai citas gaismiņas.
pl. 12 bērnu pilsētiņā
pl. 15 bērnu parkā „Fantāzija”
 
TUKUMĀ
Skatīsimies multfilmu “Multenītes sniegā”
Tas būs īpašs sveiciens pašiem mazākajiem Kinopunkta apmeklētājiem Ziemassvētku gaidīšanas laikā.
Notiek: 27. novembrī, pl. 15 un pl.18, Talsu ielā 4
Ieeja: 1 santīms
 
Eglītes iedegšanas svētki Brīvības laukumā
Ikviens tiek mīļi aicināts piedalīties egles iedegšanas pasākumā 28. novembrī pl.17 Brīvības laukumā. Pasākumā laikā darbosies svētku tirdziņš.
  
VALMIERĀ
Vidējās paaudzes deju kolektīvu koncerts
Koncertā piedalīsies ne tikai valmierieši – Tautas deju ansamblis „Gauja” un vidējās paaudzes deju kopa „Pastalnieki”, bet arī draugi no citām Latvijas pilsētām – TDA „Vektors” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Greizie Rati” no Rīgas, deju kolektīvs „Jumis” no Priekuļiem, „Raksti” no Ogres, „Talsu kurši” no Talsiem, „Luste” no Rūjienas, kā arī Valmieras pagasta deju kolektīvs „Sadancis”.
Notiek: 27. novembrī, pl. 17, Valmieras Kultūras centrā, Rīgas ielā 10
Ieeja: biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas kultūras centra kasē, pieaugušajiem 1 Ls, skolēniem, pensionāriem un invalīdiem 0,50 Ls
 
LIEPĀJĀ
Zivju tirdziņš
Varēs iegādāties dažāda veida zivju  izstrādājumus.
Notiek: 27. novembrī,  pl. 9 – 13, Ostmalas promenāde
 
 
 
Apskatu no interneta materiāliem sagatavoja: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas