Search form

30.11.2010

Drukāt

Jelgavnieki un tukumnieki kārdina cits citu ar savām rudens veltēm

Photo

Šoruden bija bagāta raža, kas pamudinājusi LNS biedrības realizēt interesantus tematiskus pasākumus. Tā, piemēram, sestdien, 27. novembrī, Jelgavā notika savdabīga nodarbība interešu klubā ''Palīgs'', bet svētdien, 28. novembrī, Tukumā – interešu klubā ''Mazā saimniecīte''. Tuvāk par to!


Šajos abos pasākumos notika dažādu dārzeņu un augļu konservēšanas degustācija, recepšu apmaiņa, kā arī kluba apmeklētāji cits no cita varēja apgūt praktiskas zināšanas par to, kā sagatavot un saglabāt daudzveidīgas vasaras un rudens veltes, aromātiskos augļus pārvērst uzglabājamos produktos ilgākam laikam.

Klātesošie pārliecinājās, ka pie acij un vēderam tīkama gala iznākuma iespējams tikt samērā vienkārši un eleganti, lai ziemā bagātīgie krājumi ar uzviju atmaksātu vasaras un rudens pūliņus.

Šajos laikos tā ir vērtīga praktiskā pieredze, kā mazināt tēriņus par veikalā pirktajiem konserviem, ievārījumiem, sulām, kompotiem, saldētajiem dārzeņiem un augļiem. Saistoši bija uzklausīt Māra Veidemaņa padomus, kā  pagatavot vienkāršus, bet skaistus un garšīgus salātus,  ja viesi piesakās pēdējā brīdī vai ierodas negaidīti.

Savukārt Kārlis Legzdiņš iepazīstināja ar jaunu, asprātīgu ideju no Vācijas, demonstrējot šādu paņēmienu – deg svecīte zem māla podiņa, tajā kūst šokolādes bumbiņas, ar speciālām dakšiņām dažādus augļus uz mirkli iegremdē šokolādes mērcē… Ļoti garšīgi! Tukumnieks Arvis Reihmanis savukārt izgatavojis medu no pieneņu ziediņiem. Tas tik jauki smaržoja!  Bet ar garšīgu ķirbju ievārījumu cienāja Elita Kronberga.

Šīs aktivitātes vadītāja Māra Lasmane izteica lielu pateicību visām čaklajām saimniecītēm un saimniekiem.

Abas aktivitātes notika LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.

Tie, kuriem ir liels kārdinājums pašiem nogaršot vēl kādus rudens gardumus vai ar savu prasmi iepazīstināt citus, laipni lūgti 4.decembrī pl.13 k/c ''Rītausma'' interešu klubā ''Palīgs''. Ņemiet līdzi pašgatavotus dārzeņu vai augļu konservus!

Minētie pasākumi notiek ESF finansētā LNS  projekta „Klusuma pasaule” aktivitāšu ietvaros.
 

Jelgavā

Tukumā 

Vairāk foto - galerijā.

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas