Search form

01.12.2010

Drukāt

Adams Kosa atgādina par nedzirdīgo tiesībām uz pieeju glābšanas dienestam „112”

Photo

Nedzirdīgais Eiropas Parlamenta deputāts Adams Kosa no Ungārijas uzsācis aktīvu rīcību, lai dzirdes invalīdiem visās Eiropas Savienības valstīs nodrošinātu iespēju ērti izsaukt jebkuru neatliekamās palīdzības dienestu.


Runājot ceremonijā par godu Eiropas vienotā ārkārtas telefona numura ieviešanai, Adams Kosa aicināja uzlabot komunikācijas iespējas, lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būtu vieglāk izsaukt policiju, ugunsdzēsējus vai ātro  medicīnisko palīdzību.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik numurs 112 nav pieejams nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem. Eiropas Savienība piecās valstīs uzsākusi realizēt projektu ar nosaukumu „Reach 112” („Pieeja 112”). Tagad 12 mēnešu laikā tiks izmēģinātas iespējas sazvanīt glābšanas dienestus ar videotelefonu vai mobilā telefona sms palīdzību. Pagaidām tas ir eksperimentāls projekts.

Daudzas sabiedriskas organizācijas un atsevišķi cilvēki jau tagad  iesaistījušies uzlabotās pieejas dienesta 112 pilnveidošanā un popularizēšanā. Ceremonijas laikā balvu saņēma cilvēki, pateicoties kuru ātrai rīcībai ir izdevies izglābt citu dzīvības.

Balvu saņēma arī Londonas ātrās palīdzības dienests, kas nodrošina ārkārtas zvanu tulkošanu tiem zvanītājiem, kas neprot runāt angliski.

Zviedru telekomunikāciju speciālists Gunārs Helstrēms saņēma balvu par uzlabotās sistēmas „Reach 112” izveidošanu.
 
Minēto pasākumu mērķis – uzlabot visu Eiropas iedzīvotāju drošību.


Pēc interneta materiāliem sagatavoja: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas