Search form

02.12.2010

Drukāt

Atzīmējot Starptautisko cilvēku ar invaliditāti dienu

Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons” sadarbībā ar Starptautisko mākslas un invaliditātes organizāciju  līdzās 17 pasaules valstīm 2010. gada 3. decembrī pl. 19 Starptautiskās cilvēku ar invaliditāti dienas ietvaros uz Skārņu ielas 9 mājas sienas projicēs starptautiski atzīta mākslinieka Saimona Makiona  radīto videoinstalāciju Ierobežots kustībā. Instalācija būs redzama uz Skārņu ielas 9. nama fasādes ("Brēmenes muzikantu" skulptūras pusē).

Videoinstalāciju savās mītnes valstīs prezentēs partneri visā pasaulē, to skaitā, Argentīnā, Austrālijā, Anglijā, Īslandē, Indijā, Īrijā, Kosovā, Latvijā, Meksikā, Norvēģijā, Krievijā, Sauda Arābijā, Skotijā, Senegālā, Šrilankā, Urugvajā un Amerikas Savienotajās Valstīs.
 
Starptautisko Cilvēku ar Invaliditāti dienu ANO pasludināja 1992. gadā ar mērķi iedrošināt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti cīņu par savām tiesībām visā pasaulē.
(Pārpublicēts no Apeirona mājas lapas)
 
Īsi pirms pl. 19 šajā pašā vietā notiks īpašs pasākums – flashmobs ( skat. skaidrojumu beigās), kurā demonstrēs video no jauniešu projekta „Jaunatne sabiedrībai”, kurā  jaunieši paši veidoja video par aktuālām tēmām sabiedrībā, tostarp skarot arī invaliditātes tēmu, vides pieejamību u.c.

„Projekta mērķis ir dot jauniešiem iespēju attīstīt savu iniciatīvu, uzņēmību un radošo domāšanu, veidojot video sižetus par aktuālām sociālām tēmām, kas uzrunā plašāku sabiedrību, īpaši savus vienaudžus,”
informē „Apeirona” projekta koordinatore Maija Muceniece.

Flashmobs
(tulkojumā: uzliesmojums + pūlis) nozīmē, ka liela grupa cilvēku pēkšņi savācas vienkopus un veic kādu darbību (šajā gadījumā skatās video) un uzreiz pēc tam izklīst.
 

 
Sagatavojusi: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas