Search form

15.12.2010

Drukāt

Gadumijas pārdomas: svarīgākie notikumi 2011. gadā un daudz kas cits – šī gada pēdējā „Kopsolī” numurā

Photo

Laikraksts „Kopsolī” jau otro gadu iznāk, pateicoties Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumam LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.


 

Šī gada pēdējais –  14. numurs atskatās uz LNS noieto ceļu aizejošajā gadā. Notikumu  bijis daudz, turklāt vairāki – īpaši vērienīgi un skaisti: LNS – 90 gadu jubilejai veltītais pašdarbības festivāls Brīvdabas muzejā, Nedzirdīgo diena Dzintaru koncertzālē, divu jaunu LNS ēku būvniecības uzsākšana un daudz kas cits arī tiešā saistībā ar projekta norisēm… Tas visumā arī tika atspoguļots ikmēneša „Kopsolī”numuros.

Pārskatāmā kopsavilkumā
galvenos LNS dzīves notikumus apkopojis Ivars Kalniņš. Ievietotas arī vairākas intervijas –  ar LNS augstākām amatpersonām Arnoldu Pavlinu un Sandru Gerenovsku, kā arī KC „Rītausma” direktori Brigitu Aldersoni,  projekta „Klusuma pasaule” vadītāja asistenti Karīnu Pavlovu, bijušo Smiltenes biedrības priekšsēdētāju Dzintru Herbsti, projekta „Klusuma pasaule” darbinieci Danu Kalpiņu – Geidu.
 
Katrā numurā esam publicējuši ieskatus nedzirdīgo dzīvē pasaulē, citās valstīs. Šoreiz tādi materiāli informē par konferenci Briselē par godu Eiropas Nedzirdīgo organizācijas 25. gadskārtai – LNS viceprezidentes Sandras Gerenovskas iespaidi tajā; par nedzirdīgo rakstnieci Sabīnu Englandi (ASV); par nedzirdīgo basketbolistu NBA sastāvā Lensu Oldredu, LNSF dalību Eiropas kausa izcīņā Itālijā.

Plaša vieta atvēlēta
jaunajam, izcilajam notikumam LNS kultūras dzīvē – šova „Krāsaini sapņi” otrajai un trešajai kārtai. Turpat par vēl vienu šovu LNT – „Dziedošās ģimenes”, kurā piedalījās mūsējās daugavpilietes Elvīra Čaika un Regīna Radkēviča.
Lasītājiem noteikti būs interesanti uzzināt, kā dzīvo un strādā Bruģmaņu dzimta, kas stipri turas pie zemes jau sestajā paaudzē. Kaut Latvijā būtu tādu ģimeņu vairāk!

Skolu dzīves lappusē
Ineses Immures sagatavotaisatskats uz vēl vienu jubileju – Jelgavas skolai šobrīd apritētu 140 gadi. Atmiņās par skolas gadiem dalās Janīna Lukina. Bet daudz vairāk par visām nedzirdīgo skolām uzzināsiet nule iznākošajā Ineses Immures grāmatā „Nedzirdīgo bērnu izglītošana Latvijā līdz 1940. gadam”, par kuru vēstīts šajā lappusē. Vēl dažas skolu ziņas – Rīgas Nedzirdīgo skolai jauna direktore; Rīgas pilsētas skatē nu jau tradicionāli atkal par laureātiem kļuvuši vairāki šīs skolas pedagogi un audzēkņi.
 
Kā jau Ziemassvētku noskaņās, lasītāju uzmanībai piedāvāts stāstījums par vēl vienu ticīgo nedzirdīgo kopu – Vasarsvētku draudzi Ventspilī. Ceļi pie Dieva ir tik dažādi…

Pēdējā lappusē
– kā vienmēr dažādas noderīgas ziņas. Iepazīsieties ar Ziemassvētku, gadumijas un Jaunā gada sarīkojumu visai plašo piedāvājumu reģionālajās biedrībās un KC „Rītausma”– varbūt atradīsiet sev atpūtas pasākumu!
Ielūkojieties janvāra jubilāru sarakstā un laiku sagatavojiet apsveikumus kādam mīļam un tuvam cilvēkam.

Mēs, „Kopsolī” veidotāji
,priecāsimies, ja arī nākamajā gadā lasīsiet savu vienīgo, tieši nedzirdīgajiem cilvēkiem adresēto avīzi, ja tai rakstīsiet, stāstīsiet par savu dzīvi, vērojumiem, notikumiem ap jums.

Pateicamies
no sirds visiem mūsu brīvprātīgajiem korespondentiem reģionālās biedrībās, cerot uz labu sadarbību arī 2011. gadā.

Vēlam veiksmīgu gadu
visiem rakstītājiem, fotogrāfiem, tiem LNS ļaudīm, kuri sniedza intervijas, sūtīja atbildes, atsaucās uz lūgumiem pēc informācijas paskaidrojumiem un precizējumiem un visādi citādi palīdzēja, kad un kur tas bija nepieciešams. „Kopsolī” ir liela kopīga darba rezultāts – tāpēc paldies visiem!
 
Un visbeidzot – vislabākie vēlējumi mūsu lasītājiem: lai nākamais gads izdodas labs visiem, visiem!


Teksts: Ilze Kopmane, laikraksta „Kopsolī” galvenā redaktore


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas