Search form

27.12.2010

Drukāt

Baltkrievijas policija aiztur nedzirdīgu vīrieti: izkliedzis pret valsti vērstus saukļus

Photo

Minskā pēc valsts prezidenta vēlēšanām Baltkrievijas policija aizturējusi nedzirdīgu vīrieti ar garīgās attīstības traucējumiem, kurš izkliedzis pretvalstiskus saukļus.
Otrdien, 21. decembrī, Minskas centrālā rajona tiesa izskatījusi šo lietu. Pēc policijas teiktā, Antonovs S. piedalījies nesankcionētā mītiņā.
 
Apsūdzētais nav spējis atbildēt uz tiesneša jautājumiem, kā arī nav skaidrs, vai apsūdzētais piekrīt izvirzītajai apsūdzībai. Aizturētais nogādāts cietumā, bet protokoli nosūtīti policijai, lai veiktu atkārtotu izskatīšanu.
 
Pārsteidzoši, ka par šo gadījumu ziņo masu mediji tieši Baltkrievijā, kura nevar lepoties ar preses brīvību un demokrātiju.
 
Iepriekš Baltkrievijas cilvēktiesību centrs „Viasna” ziņojis, ka 17 cilvēki, ieskaitot sešus prezidenta opozīcijas kandidātus, tika apsūdzēti pēc Kriminālkodeksa 293. panta „Nemieri”. Viņiem var tikt piespriesti līdz pat 15 gadi cietumā.
 
Baltkrievijā 19. decembrī notika valsts prezidenta vēlēšanas, kurās uzvarēja pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko, iegūstot vairāk nekā 79% balsu pārsvaru. Bet Cilvēktiesību aizstāvji uzskata, ka par viņu balsojuši apmēram 50% cilvēku.
 
Pēc vēlēšanām apmēram 40 tūkstoši opozīcijas atbalstītāju sarīkoja nesankcionētu demonstrāciju Oktobra laukumā, pēc tam virzoties uz Neatkarības laukumu, kur atrodas valsts Parlamenta, Ministru kabineta un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) ēkas.
 
 
Sagatavojusi: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas