Search form

28.12.2010

Drukāt

Zīmju valodas koris piedalās grandiozā koncertā

Photo

Vācijas pilsēta Esene ir 2010. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Kā parasts, Eiropas pilsētai, kas pasludināta par kultūras galvaspilsētu, arī Esenē notiek visdažādākie festivāli, izstādes un citi kultūras pasākumi.


Viens no nozīmīgākajiem – iespaidīgā Dziesmu diena. Divas dienas Esene dzīvoja mūzikas skaņās, šajā laikā notika vairāki muzikāli pasākumi: koru sadziedāšanās Pilsētas laukumā, populāru rokmūziķu uzstāšanās, noslēgumā grandiozs koru mūzikas koncerts stadionā.  

Koncertā piedalījās 25 kori no visas Rūras federālās zemes (Vācijas reģiona), un viņu vidū bija arī zīmju valodas koris. Nedzirdīgie dziedāja kopā ar dzirdīgajiem, kas izpildīja slaveno Vergu kori  no Verdi operas Nabuko.

Kamēr dzirdīgie kolēģi dziedāja, nedzirdīgie šo pašu dziesmu izpildīja zīmju valodā. Viņu līganās un izjustās kustības patiesi sajūsmināja skatītājus. Koncertu vēroja 70 tūkstoši  skatītāju, un arī viņiem bija izdalītas notis ar dziesmu tekstiem, lai visi varētu dziedāt līdzi. Pēc tam skatītāji piecēlās kājās, un aplausu vietā gaisā ņirbinot paceltās rokas (kā tas ir tradicionāli nedzirdīgajiem) izrādīja, savu sajūsmu un pateicību par skaisto priekšnesumu. Bija sajūta, ka visas skatītāju tribīnes it kā viļņojas. Koncertu tiešraidē translēja vācu TV kanāls WDR, pārraide bija ar subtitriem.

Ideja par nedzirdīgo kora piedalīšanos Dziesmu dienā radās Dortmundes rehabilitācijas institūta profesorei Irmgardei Merktai. Viņa saka – īpaši svarīgi, ka izdevās noorganizēt nedzirdīgo un dzirdīgo kopīgu dziedāšanu.

Koncerts notika futbola kluba Schalke milzīgajā stadionā. Uz laukuma bija izbūvētas koristu tribīnes, bet nedzirdīgie dziedāja koru priekšā uz speciālas skatuves. Zīmju valodas korī  bija 40 dalībnieku un divi solisti.

Jāpiebilst, ka 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu kļūs mūsu Rīga.Sagatavojis: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas