Search form

03.01.2011

Drukāt

Ziemassvētkos un Vecgadā mūsu ļaudis Rīgā, Tukumā un Jelgavā vēlēja cits citam: Daudz laimes

Photo

Decembris ir bagāts mēnesis ar pasākumiem dažādos laikos un vietās. Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros Rīgas biedrībai bija pasākumu sērija: Tukumā, kultūras centrā „Rītausma” un Jelgavā.


17. decembrī Tukumā notika Ziemassvētku pasākums. Klātesošos biedrus uzrunāja  Tukuma NVO apvienības vadītāja Gunta Kalviņa. Viņa novēlēja visu skaistāko   Ziemassvētkos,  labāko Jaunajā gadā un uzslavēja  aktīvo nedzirdīgo tukumnieku grupu par daudzajiem pasākumiem 2010. gadā, atzīstot, ka to nedzirdīgajiem ļaudīm bijis  vairāk par citām pilsētā esošām  biedrībām. Tukumniekiem tas ir liels panākums!
 
Pasākuma rīkotāja Māra Lasmane iepazīstināja projekta dalībniekus ar Ziemassvētku ticējumiem, paražām un nacionāliem ēdieniem. Negaidīti bija atnācis ciemos Ziemassvētku vecītis ar dāvanām, kas pieprasīja Ziemassvētku dzejolīšus un dziesmiņas. Sanākušie izbaudīja svētku priekus, piedaloties  rotaļās un dejās un uz atvadām vēlot cits citam laimes nākamajā gadā


Vairāk foto - galerijā.

Bet 26. decembrī KC ''Rītausma'' arī risinājās tradicionālais Ziemassvētku pasākums. Šoreiz tā programma ietvēra skaisto muzikālo uzvedumu –  koncertu ''Kaķīši''. Ietērpušies kaķu kostīmos, uzstājās „Rītausmas” drāmas kolektīva dalībnieki. Viņu priekšnesumi ar ļoti skaistiem tērpiem un maskām bija jauks pārsteigums un pulcināja apmēram 120 apmeklētāju. Organizatore Māra pacienāja visus ar pelēkiem zirnīšiem ceptu speķīšu un sīpolu maisījumā;  arī pīrādziņu netrūka, kā jau īsti Ziemassvētkos piederas. Notika dažādas rotaļas, zīlēšana, nākotnes pareģošana. Bija piejams „brīvais mikrofons”, varēja uzstāties jebkurš apmeklētājs, bet aktīvākie bija mazie bērni.


Vairāk foto -galerijā.

Savukārt 29. decembrī Jelgavā notika balle par godu aizejošam 2010. gadam. Līdzās vietējiem bija sabraukuši arī rīdzinieki. Katrs biedrs uzrunāja pārējos ar savu Jaungada vēlējumu un iepazīstināja ar savu 2011. gada dzimšanas mēnesi. Visi varēja piedalīties loterijā un rotaļās.

Vairāk foto - galerijā.

Rīgas biedrības priekšsēdētāja Māra Lasmane novēl visiem: „Katrai dienai Jaunajā gadā kā jaunam, skaistam sapnim būt, un katrai domai par dzīves īstenību kļūt.”

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas