Search form

15.02.2011

Drukāt

Mūsu LNS biedrs Egils ticies ar Anglijas karalieni Elizabeti II

Photo

Februāra sākumā Anglijas karaliene Elizabete II un princis Filips apmeklēja Rietumnorfolkas Nedzirdīgo asociāciju. Ar Anglijas Majestāti tikās šīs asociācijas darbinieki un apmeklētāji, tostarp mūsu tautietis Egils Cvilikovskis.


Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) Smiltenes biedrības biedrs Egils Cvilikovskis, kurš Anglijā dzīvo un strādā jau septiņus gadus, par šo īpašo notikumu stāsta: „Kādā dienā, no darba pārnākot, saņēmu ielūgumu uz Nedzirdīgo klubu, lai tiktos ar Anglijas karalieni. Otrā dienā devos uz šo klubu. Asociācijas menedžere mums visiem pastāstīja, kā pareizi sasveicināties, kādiem apģērbiem jābūt. Nu smalki!

2. februārī pie kluba bija apsardze un policija, ielas norobežotas ar dzelzs režģiem. Apkārtnē bija ļoti daudz cilvēku, kas vēlējās redzēt svarīgāko valsts personu. Nedzirdīgo asociācijā Anglijas karaliene sasveicinājās ar mums visiem. Viņa apvaicājās, kā klājas un kā patīk asociācijas klubs. Es jutos saviļņots – kā nekā esmu vienīgais nedzirdīgais latvietis, kas tiekas ar Anglijas karalieni. Karaliene iepazinās ar šī kluba vēsturi un apmeklēja esošo Bērnu attīstības centru. Šī vizīte kā svarīgs notikums noteikti paliks nedzirdīgo kopienas vēsturē.”

Egils strādā veikalā "Poundland" par krāvēju, liek `preces plauktos. Viņš ar savu sievu iepazinās turpat savā dzīvesvietā Anglijā. Viņa arī ir latviete. Abi precēti 3 gadus. Dēlam šopavasar paliks 3 gadi, apmeklē vietējo bērnudārzu, kur mācās angļu valodu. Gaidāms ģimenes pieaugums.

Nedzirdīgo klubu viņi apmeklē katru otrdienu. Reizi mēnesī apmeklētājiem tur organizē dažādas spēles, loterijas un bingo, kurā var vinnēt kaut ko, arī naudu.

Egils atzina, ka patīkot parunāties ar angļu nedzirdīgajiem par dzīvi, kuri nereti dod noderīgus padomus. Viņš iemācījies angļu zīmju valodu un to pārvalda labi. Reizēm arī organizē ekskursijas.

Par Anglijas karalienes vizīti šajā asociācijā ievietota informācija vietējās avīzes mājaslapā. Piedāvājam tulkojumu!

Datorspēles stundas karalienei un princim Filipam Karaļa Linnas Nedzirdīgo centrā Rietumnorfolkas Nedzirdīgo asociācijas centra apciemojuma laikā karalienei un princim Filipam tika sniegts neliels ieskats datorspēles Nintendo Wii mākslā. Divi jauni centra apmeklētāji, Raiens Vollers( 11) un Olivers Kenijs (13) apmācījuši karalieni, kā ar šo konsoli spēlēt beisbolu.

Ar karalisko svītu tikās centra darbinieki, brīvprātīgie un centra regulārie apmeklētāji, kur karalienei izrādīja asociācijas telpas. Riks Kotons, Nedzirdīgo asociācijas priekšsēdētājs, atzina, ka par šādu apmeklējumu jūtas īpaši pagodināts: „Tas ir kas tāds, ko mūsu centra darbinieki un apmeklētāji atcerēsies ilgi. Karaliskā ģimene mūs neapciemo katru dienu.”

Karaliskā ģimene sniegusi autogrāfu uz sava portreta, kas tagad ēkā ieņems goda vietu. Brīvprātīgais Džefrijs Viljams, kas šajā centrā strādā jau 10 gadus, atzīst, ka šim centram ir liela nozīme cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīvē.

Centra apmeklētāja Erīna Vanhinsberga (9) šo apciemojumu gaidījusi gluži kā Ziemassvētkus un skaitījusi dienas, kad beidzot varēs ieraudzīt karalisko ģimeni. Visa Erīnas ģimene ir bieži viesi šajā centrā – vecāki šeit apmeklē zīmju valodas nodarbības.

Rietumfolkas Nedzirdīgo asociācija tika nodibināta 1991. gadā. Tūkstošiem vājdzirdīgo un nedzirdīgo cilvēku no tuvākās apkārtnes apmeklē šo centru, kas ir būtiska viņu sabiedriskās aktivitātes sastāvdaļa.

Centrs nesen veicis renovācijas darbus: tika iekārtots bērnu aktivitātes centrs un datortelpa. Viss labiekārtots tā, lai centru reizē varētu izmantot vairākas īpašās cilvēku grupas, arī bērni ar autismu.

Teksts: Ivars Kalniņš
Tulkojusi: Laura Reisele
Foto: no www.edp24.co.uk.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas