Search form

24.02.2011

Drukāt

Ierīce palīdzēs nedzirdīgiem sportistiem izvairīties no traumām

Photo

ASV olimpiskās snovborda izlases dalībnieki cer uzsākt sadarbību ar Berlīnes (pilsēta ASV) Centrālās skolas inovāciju komandu InvenTeam. Viņi uzzinājuši, ka šīs skolas audzēkņi izgudrojuši īpašu ierīci, kas varētu palīdzēt orientēties vidē nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem sportistiem, kas nodarbojas ar snovbordu, kalnu slēpošanu, skrituļošanu, riteņbraukšanu vai citiem līdzīgiem dinamiskiem sporta veidiem.


Ierīce spēj brīdināt nedzirdīgos sportistus par transporta līdzekļiem, kas tuvojas no aizmugures, un tādējādi novērst iespējamo sadursmi, kas varētu radīt traumas.

Berlīnes skolas inovāciju komandas InvenTeam vadītājs, skolotājs Douns Vetmers saka: „Esmu patīkami pārsteigts un pagodināts par nedzirdīgo olimpiešu gatavību kļūt par jaunās ierīces „testa pilotiem”.
 
Tomēr tā vēl nav patentēta un tāpēc sportistiem nedaudz jāpaciešas. Tiklīdz patents būs saņemts, varēs sākties izmēģinājumi. Ierīce būs jāpiestiprina pie slēpotāja jostas, un tad ultraskaņas sensors  uztvers  strauji tuvojošos priekšmetus un ar stipras vibrācijas palīdzību brīdinās sportistu par briesmām aizmugurē. Tas ievērojami uzlabos sportistu drošību. 

Skolas direktore Ketija Allena pastāstīja, ka skolēni pie ierīces izstrādes ķērušies jau pagājušajā vasarā.

Nedzirdīgo snovbordistu treneris Džefs Pollaks atzīst: „Man kā pedagogam ir īpašs prieks, ka jauno ierīci izgudrojuši skolēni. Tādas praktiskas nodarbības skolā ir ļoti radošas un uzlabo visu mācību procesu.”

Plānots, ka jaunās ierīces reālie paraugi pirmoreiz plašākai publikai tiks demonstrēti Kembridžas (ASV) speciālās inovāciju izstādes „Eureka Fair” laikā.


Sagatavojis: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas