Search form

25.02.2011

Drukāt

Maskavā tika organizēta nedzirdīgo olimpiešu svinīgā pavadīšana uz Slovākiju (video)

Photo

Neko nenojaušot, ka Nedzirdīgo ziemas olimpiskās spēles varētu nenotikt, nedēļu pirms spēļu sākuma Krievijas galvaspilsētā Maskavā tika organizēta nedzirdīgo olimpiešu svinīgā pavadīšana uz Slovākiju.


Krievijas valsts televīzijas II kanāls pārraidīja garu sižetu par Krievijas nedzirdīgo olimpiešu pavadīšanas ceremoniju. Pasākumā piedalījās augstas valsts amatpersonas – Krievijas sporta un tūrisma ministrs Vitālijs Mutko un Krievijas Paraolimpiskās komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Lukins. Ceremoniju atklāja zīmju valodā izpildīta valsts himna, vēlāk tika sveikti nedzirdīgie sportisti. V.Mutko uzsvēra, ka valsts  nedzirdīgos olimpiešus pielīdzinājusi dzirdīgajiem izlašu dalībniekiem: gan sagatavošanās laikā viņiem pieejams līdzvērtīgs finansējums,  gan arī balvas par uzvarām un citiem panākumiem būs tieši tādas pašas kā dzirdīgajiem sportistiem.

Uz Slovākiju bija gatava doties liela sporta delegācija – 107 cilvēki, tajā skaitā treneri, ārsti, masieri un cits apkalpojošais personāls. Bez tam delegācijai līdzi  brauc 10 surdotulki, kas runā gan krievu zīmju valodā, gan prot starptautiskās zīmes.

Nedzirdīgo ziemas sportam Krievijā ir senas tradīcijas. Līdz šim mūsu lielā kaimiņvalsts neoficiālajā komandu vērtējumā  izcīnījusi 9 uzvaras pēc kārtas. Tas noticis, galvenokārt pateicoties distanču slēpotāju fenomenālajiem panākumiem. Šogad bija plānots, ka Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu programmā būs iekļauti trīs jauni sporta veidi – kērlings, snovbords un kalnu slēpošana, un  arī šajos sporta veidos Krievija varēja cerēt uz labiem panākumiem. Tāpēc olimpiskajai komandai neoficiāli bija izvirzīts uzdevums kopvērtējumā izcīnīt vismaz otro vietu.

Tradīcijas, uzvaras, jaunas cerības – tie bija vārdi, kas visbiežāk skanēja svinīgās pavadīšanas laikā. 
Tagad šīs cerības  zudušas, jo Nedzirdīgo ziemas olimpiskās spēles Slovākijā ir atceltas.

Sižetu par Krievijas nedzirdīgo olimpiešu pavadīšanas ceremoniju skatiet šeit:  http://www.h3.tv/deaflympics-slovakia-2011/official-send-off-of-the-russian-national-team-to-slovakia-for-the-17th-deaflympics/
 
Sagatavoja: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas