Search form

25.02.2011

Drukāt

Kāpēc Anglijā neviens nedzirdīgais sportists nesūdzas?

Photo

Rakstot par Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu atcelšanu, britu prese pievērš sabiedrības uzmanību tam, ka Lielbritānijas valdība ir nepiedodami aizmirsusi par nedzirdīgo sporta attīstību.


Izrādās, ka Lielbritānija ir viena no valstīm, kur nedzirdīgo sports tiek ļoti vāji atbalstīts. Daudzas sporta lielvalstis pauž sašutumu par Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu atcelšanu nedēļu pirms paredzētās atklāšanas, tad Lielbritānijā šī ziņa nevienu neuztrauc.

Kopumā sporta attīstībai valstī veltīta liela uzmanība. Organizācija Apvienotās Karalistes Sports, kuras mērķis ir piesaistīt līdzekļus sportam, uzskata, ka tas saistīts ar valdības politiku – liela uzmanība ir pievērsta olimpiskajiem sporta veidiem, arī Paralimpisko spēļu dalībnieki saņem ievērojamu atbalstu. Savukārt nedzirdīgie sportisti, kuru ir tūkstošiem, līdzekļus nesaņem. Paralimpiskajai kustībai valdība ir piešķīrusi 95 milj. sterliņu mārciņu, bet nedzirdīgajiem sportistiem neko, jo viņi, „kā par nelaimi”, nepiedalās Paralimpiskajās spēlēs. Nedzirdīgo sporta organizatori centušies pievērst valdības uzmanību nedzirdīgo sportam, bet līdz šim tas palicis bez rezultātiem.

Liekas, angļi piemirsuši, ka arī Nedzirdīgo olimpiskās spēles ir ievērojams starptautisks pasākums – pēdējās vasaras Olimpiskās spēles Taivānā pulcēja pasaules labākos 3700 nedzirdīgos sportistus, kuri startēja 21 sporta veidā. Nākamās spēles notiks 2013. gadā Atēnās, un tajās Lielbritānijai jābūt cienīgi pārstāvētai. Vai nav pienācis laiks pievērst uzmanību arī nedzirdīgajiem sportistiem, – jautā  britu žurnālisti.

Sagatavoja: Pēteris Vilisters


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas