Search form

07.03.2011

Drukāt

Pirmo reizi Latvijā cilvēkiem ar invaliditāti savs amatniecības izstrādājumu veikals

Photo

Piektdien, 4. martā pl. 12 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā atklāja amatniecības izstrādājumu veikalu - salonu „Saulgrieze”, kur savus darbus varēs realizēt cilvēki ar īpašām vajadzībām. Viņi iekārtoja veikalu paši saviem spēkiem, palīdzēja arī brīvprātīgo kustības pārstāvji, kuri sniegs savu atbalstu arī turpmāk.


Pircēji šeit  varēs iegādāties dažādus rokdarbus: adījumus, tamborējumus, rotaslietas, pinumus un citus  daudzveidīgus meistarojumus. Tos darinājuši amatnieki no  biedrībām Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”, Latvijas Samariešu apvienības, Atbalsta grupas personām ar garīgās veselības traucējumiem un to piederīgajiem „Gaismas stars””, Latvijas Neredzīgo biedrības, Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija „Aspazija”, Latvijas Nedzirdīgo savienības, organizācijas cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem „Saule”, kā arī citām Rīgas biedrībām, kurās darbojas cilvēki ar īpašām vajadzībām. Veikals būs atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.
Latviešu Sieviešu invalīdu asociācijas „Aspazija” vadītāja Ilze Laine ar gandarījumu uzsver: ”Ir piepildījies sen lolots sapnis, un nu daiļamatniekiem - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām  ir savs veikaliņš Rīgas centrā. Neesam vairs pasīvi atbalsta lūdzēji, bet gan skaistuma radītāji un devēji”.
    
Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atbalsts nodarbinātībai un darināto izstrādājumu realizācijai ir būtisks nosacījums viņu integrācijai sabiedrībā. Šādā veidā gūtie ienākumi palīdzēs celt šajos cilvēkos radošo aktivitāti, viņu pašapziņu, ticību saviem spēkiem, kā arī dos iespēju papildus nopelnīt, lai iegādātos nepieciešamās ikdienas lietas, medikamentus un pārtiku.

RPAS „Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs saka: „Esmu publiski paudis viedokli, ka tirgus ir vieta visiem –  neatkarīgi no viņu sociālā stāvokļa  un ieņēmumu līmeņa. Tāpēc ļoti priecājos, ka esam raduši iespēju personām ar invaliditāti realizēt individuālos ražojumus Rīgas Centrāltirgū uz atvieglotiem noteikumiem.”


No Rīgas Pašvaldības portāla


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas