Search form

31.03.2011

Drukāt

LMT dāvina Latvijas Bērnu dzirdes centram modernu apmācību kabinetu

Šodien, 31. martā pl. 13 Latvijas Bērnu dzirdes centrā Rīgā, Lielvārdes ielā 68/1 atklāja modernu apmācību kabinetu bērniem ar dzirdes un citiem blakustraucējumiem. Jaunais mācību kabinets bērniem ir "Latvijas Mobilā Telefona" dāvana.
Kabinets izveidots saskaņā ar Montesori pedagoģiskās apmācības metodi. Tās pamatlicēja ir itāļu bērnu neiroloģe Marija Montesori, liekot pamatā atziņu, ka nepietiek tikai ar medikamentu terapiju, jo bērna attīstībai nepieciešama arī attīstošā pedagoģiskā apmācība.
 
To īsteno ar dažādām speciālām spēlēm un uzdevumiem. Jaunizveidotajā apmācību kabinetā ir aptuveni 200 dažādu mācību materiālu, kas bērnam ļauj attīstīt mājās un sabiedrībā ikdienā nepieciešamās praktiskās iemaņas, vingrina sajūtas un maņas, attīsta valodas, lasīšanas un rakstīšanas prasmes, matemātiskos priekšstatus, kā arī ļauj gūt pirmās zināšanas bioloģijā, ģeogrāfijā, astronomijā un citās dabaszinātnēs.
 
 
Cilvēkam daba devusi piecas maņas: dzirdi, redzi, tausti, ožu un garšu. Ja trūkst kāda no šīm sajūtām, tad citas jāattīsta vairāk, jo  pierādīts, ka tas palīdz attīstīties arī tai funkcijai, kura pilnā mērā vai daļēji bērnam traucēta.
 
 
Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe:
 „LMT dāvinātais apmācību kabinets ir ļoti būtisks ieguldījums bērnu veselības uzlabošanā un tam, lai viņi atkal reiz dzirdētu. Pedagoģiskās apmācības metodes šobrīd Latvijā bērniem ar kombinētiem traucējumiem pieejamas ļoti ierobežotā skaitā, jo lielākoties tās tiek apmaksātas no pašu bērnu vecāku budžeta, neraugoties uz to, ka tie ir bērni – invalīdi. LMT dāvinātajā apmācību kabinetā ikvienam Latvijas Bērnu dzirdes centra pacientam no visas Latvijas ar paliekošiem dzirdes traucējumiem būs iespēja izmantot šo terapiju bez maksas.”
 
Kabineta atklāšanā piedalījās arī  LMT prezidents Juris Binde:
„LMT ir ļoti gandarīts par sadarbību ar Latvijas Bērnu dzirdes centru, jo kopā esam palīdzējuši sadzirdēt, mācīties un iekļauties vienaudžu vidū ļoti daudziem bērniem. Šogad LMT dāvana – modernais apmācību kabinets ar dažādām attīstību rosinošām spēlēm un uzdevumiem – ir jaunas iespējas bērnu sajūtu un izziņas pasaulē, lai viņi varētu ar interesi un aizrautību attīstīt savas spējas, neskatoties uz dzirdes vai citiem blakustraucējumiem.”
 
Bērnu dzirdes centrs atrodas veselības centrā Biķernieki, Lielvārdes ielā 68/1, Rīgā.
 
 
Teksts un foto: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas