Search form

25.08.2011

Drukāt

Aktivitātes nedēļas nogalē!


RĪGĀ
Nedzirdīgo mākslinieku, amatnieku integrācijas un sadarbības pasākums „Roku rokā”
Gaidīts ikviens! Visiem būs iespēja piedalīties 10 dažādās radošās darbnīcās. Pasākuma noslēgumā  koncertprogramma, kurā piedalīsies paši mākslinieki un arī LNS kultūras centra „Rītausma” mākslinieciskās pašdarbības kolektīva darbinieki.
Notiek: 27. augustā pl. 14, KC „Rītausma”, Kandavas ielā 27
 
Gladiolu izstāde
Izstādē būs apskatāmas gan gladiolu audzētāju iemīļotas šķirnes, gan ziedi, kas raksturo mūsdienu gladiolu selekcijas tendences. Apmeklētājus pārsteigs krāsu un formu daudzveidība – dzelteni, zili, violeti, oranži, kruzuļoti ziedi, krāsu pārejas un košas ziedu apmalītes. Atšķirībā no citām kultūrām, piemēram, īrisiem un rozēm, gladiolu ziedu paletē pārstāvētas visas krāsas, no sniegbaltas līdz pat melnai.
Izstādē būs iespēja saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, padomus gladiolu audzēšanā, kā arī iegādāties stādus no citām kultūrām (tulpēm, narcisēm, lilijām, sīkām sīpolpuķēm u.c.).
Notiek: 26. augustā pl. 13 – 21, 27.08 pl. 10 – 21, 28.08  pl. 10 – 20, T/c Spice Home, Lielirbes ielā 29
 
Mūsdienu amatniecības gadatirgus
Mūsdienu amatniecības gadatirgū uzaicināti piedalīties vairāk nekā 160 dalībnieki – pārtikas produktu un ēdienu ražotāji,  ekoloģiskās kosmētikas gatavotāji un, protams, amatnieki. Svētku noskaņu radīs mūsdienīga un raiba kultūras programma.
Notiek: 27. augustā pl. 10 -17, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
Ieeja: pieaugušajiem 3 Ls; studentiem 2 Ls; skolēniem, pensionāriem un II, III grupas invalīdiem 1.50 Ls, ģimenes biļete 5 Ls
 
Akcija "Senās uguns nakts" 
Senos laikos ugunskuri Baltijas jūras piekrastē tika dedzināti, lai brīdinātu par briesmām. Šogad Somijas pilsēta Turku un Igaunijas galvaspilsēta Tallina ir uzaicinājušas Latviju pievienoties Senās uguns nakts akcijai. Šī akcija, kas gadu no gada kļūst populārāka, šogad īpaši tiks veltīta Baltijas jūras vides glābšanai un nākotnei. Ugunskuri ap Baltijas jūras piekrasti iezīmēs to dalībnieku apņemšanos rūpēties par jūru, kas vieno cilvēkus, pilsētas un valstis, par tās vides kvalitāti, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm.
Notiek: 27. augustā pl. 20, Vakarbuļļu pludmalē
    27.augustā pl. 21.30 Jūrmalā Dzintaros un Kaugurciemā pie jūras
 
CARNIKAVĀ
X Carnikavas nēģu svētki
26. augustā pl. 20.30 mūzikas, dejas un gaismas spēli ieskandinās novada mākslinieciskie dalībnieki.
27. augustā no pl. 10 un visas dienas garumā sportiskās aktivitātes, amatnieku tirdziņš, izbraukumi ar zvejnieku laivām, izjādes ar zirgiem, nēģu degustācija. Ikvienu priecēs svētku koncerti un svētku uguņošana pusnaktī. Svētku laikā Gaujā peldēs ziedu laivu parāde un notiks nēģu karaļa sagaidīšana.
Plašāka svētku programma: http://www.carnikava.lv/files/neegji (1).pdf
Ieeja: no pl.18 biļetes cena 1 Ls, bērniem līdz 12 gadiem bez maksas
 
JELGAVĀ
Piena, maizes un medus svētki 2011
Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas,  tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize, savukārt varenie maiznieki dižojas ar pasaulē lielākiem maizes ražojumu rekordiem.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā.
Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, šajos svētkos netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, apliecinot, ka jautrības radīšanā var lieliski iztikt bez tiem.
Notiek: 27. augustā pl. 10 - 15 Hercoga Jēkaba laukumā, bet no pl. 15 – 16 Promenādē, pl. 16 piena paku laivu brauciens pa Lielupi pretī Jelgavas pilij.
 
SIGULDĀ
Līvu diena Turaidā
Līvu dienas ietvaros skanēs līvu valoda un dziesmas, notiks  interaktīva ekskursija „Sateseles mantinieki”, kas iepazīstinās ar Vidzemes līvu kultūras mantojumu, kā arī būs tradicionālo līvu ēdienu tirdziņš un baudāmas kurzemnieku žāvētās butes jeb lestes.
Notiek: 28. augustā pl. 13 -16, Turaidas muzejrezervātā
 
VALMIERĀ
Ziedu svētki Valmierā
Valmierā uzziedēs krāšņas ziedu kompozīcijas, kas valmieriešus un pilsētas viesus priecēs arī pirmajā skolas dienā – 1. septembrī. Radošajās darbnīcās ikviens varēs iemācīties izveidot dažādu formu un materiālu austiņas, kā arī apgleznot sejiņas. Mazos valmieriešus gaidīs arī piepūšamās atrakcijas un velokarti (28. augustā pl. 12 – 15 Valmieras Kultūras centrā).
Notiek: 28. augusta – 1. septembrim, Valmieras pilsētā
 
LIEPĀJĀ
Ātruma festivāls Rallijs KURZEME 2011
Liepājas apkārtnē tradicionāli norisinās rallijs KURZEME, un šis gads nebūs izņēmums. Tas ir vecākais joprojām notiekošais rallijs Latvijā. Kā ierasts,  uz starta stāsies ne tikai pašmāju ātrākie rallisti, bet arī spēcīgākie braucēji no tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm. Tāpat darbosies festivāla tirdziņš, kurā varēs iegādāties skolai nepieciešamās lietas.
Notiek: 26. – 28. augustā, Liepājā, sacensību starti un pasākumu plānu skatiet šeit: http://autorally.lv/2011/pid/06/docs/programme-maps-2.lv.pdf
Ieeja: skatītāju karte visām rallija sacensībām 7 Ls; ieejas biļete uz atsevišķām sacensību dienām 3 Ls; bērniem līdz 12 gadiem bez maksas
 
Akcija "Senās uguns nakts" 
Notiek: 27. augustā pl. 21.30, Liepājas pludmalē Krūmājas prospekta galā
 
Pasākums „1,2,3, skolā iesim drīz! ” 
Ik svētdienu notiek pasākumi mazākajiem liepājniekiem un pilsētas viesiem. Šoreiz pasākumā piedalīsies visu paaudžu mīlulis Karlsons, skolotāja Bille – Dille un visu zinošais ābeces Gailis. Tiks izspēlētas dažādas jautras un asprātīgas situācijas no skolas sola. 
Notiek: 28. augustā pl. 12, Jūrmalas parkā
 
VENTSPILĪ
Bērtuļa tirgus
Plaša tirdzniecība ar dārza un meža ogām, sēnēm, svaigu gaļu, kūpinājumiem, konditoreju, zivīm un zivju kulināriju, augļiem, dārzeņiem, medus produkciju, amatnieku izstrādājumiem, vasaras un rudens sezonas rūpniecības precēm.
Notiek: 27. augustā pl. 8 – 18, Ventspils tirgū
 
Pasākums „Pirmās skolas dienas gaidīšanas svētki”
Pasākums visai ģimenei un ikvienam interesentam.
Notiek: 28. augustā pl. 12 Bērnu pilsētiņā, pl.15 atpūtas parkā „Fantāzija”
 
RĒZEKNĒ
Spēļu un deju programma „Šurp, grāmatas, uz skolu”
Bērni un viņu vecāki gaidīti uz pasākumu.
Notiek: 28. augustā Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā
 
PĻAVIŅĀS
Streetball kausa izcīņa
Basketbola sacensības – lieliska iespēja piedalīties ar savu komandu. Reģistrēšanās sacensību dienā pl.11.30
Notiek: 27. augustā pl. 12, laukumā pie Jauniešu iniciatīvu centra „Ideja”
 
Apskatu no interneta materiāliem sagatavoja: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas