Search form

26.08.2011

Drukāt

Brilles filmu skatīšanai ar subtitriem sola jau nākamgad

Nedzirdīgi un vājdzirdīgi cilvēki jau izsenis sūdzējušies par to, ka filmu skatīšanās var radīt ļoti nepatīkamu pieredzi, filmas ar titriem demonstrē „nedraudzīgā” laikā, kā arī to laikā bieži vien rodas dažādas tehniskas problēmas.


Taču drīz vien tam tiks rasts risinājums – speciālas brilles, kas skatītājam dod iespēju saredzēt titrus un netraucē dzirdīgajiem baudīt filmu visā tās krāšņumā.
 

 

Video teksts:
Čārlijs Svinburns ir vājdzirdīgs, viņam reizēm kino apmeklējums sagādā problēmas, jo kinoteātri gan piedāvā filmas ar titriem, taču bieži vien seansa laikā rodas tehniski sarežģījumi vai arī seansa laiks ir nepieņemams. 
„Ir vērts atcerēties, ka vienam no 6 cilvēkiem ir dzirdes problēmas, bet šobrīd pret šo sabiedrības daļu kinoteātri nav draudzīgi, taču, ja to pakalpojumi būtu labi un pieņemami, viņi no tā pelnītu naudu Tas ir labs iemesls, lai servisu uzlabotu.”
 
Uzraksts: Dzirdes problēmas? Kā būtu ar šo? Šādu titru popularizēšanas reklāmu demonstrē kinoteātros.
Kino industrija atzīst, ka kaut kas jādara vairāk, taču - kā?.
„Vairākumam auditorijas netīk apmeklēt filmas, kuras subtitrētas. Jāpiebilst, ka arī cilvēku ar invaliditāti vai nedzirdīgu personu vēlmes un vajadzības ir dažādas, tās atšķiras no masu auditorijas.”
„Un ja viņi vēlas apmeklēt kino piektdienas vakarā...”
„Jā, cilvēki vēlas apmeklēt kino piektdienās, bet diemžēl šobrīd šīs industrijas ekonomiskajā situācijā tas būtu tai pārāk liels trieciens.”
 
Vai tehnoloģijas var nākt palīgā? Mēs aizvedām Čārliju uz Sony bāzi Basingstokā.
Šīs nav parastas brilles, bet gan titru brilles.
Ko mēs darām? Mēs uzliekam titrus uz briļļu ekrāniem – stikliem, taču patiesībā caur tām izskatās, ka titri ir uz kinoekrāna.
 
Laiks pārbaudei. Ar kameru ir grūti nofilmēt pilnīgu efektu, taču zaļā krāsā jūs varat saredzēt titru tekstu.
Lūk, Čārlija novērtējums: „Labi ir tas, ka nav pārāk jākoncentrējas. Nav tādas sajūtas, ka teksts būtu pārāk tuvu, bet ekrāns tālumā, tie abi ir kopā. Patiešām tā ir laba pieredze.”
„Vai uzskati, ka šis varētu būt iespējamais risinājums?”
„Domāju, ka tam ir lielas iespējas uzlabot nedzirdīgu cilvēku dzīves. Ir lielas cerības, ka nākotnē šī ierīce mums dos iespēju labāk skatīt kino.”
 
Brillēm jāparādās kinoteātros nākamgad. Tiek pārdomāti arī citi risinājumi, piemēram, sarunu sinhrona transkripcija, lai nedzirdīgo varētu izlasīt, ko kāds tiem saka. Teksti, e-pasti, norādes.. iespējas neizsmeļamas.
 
 
Pēc interneta materiāliem sagatavoja: Laura Reisele

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas