Search form

30.08.2011

Drukāt

Mākslinieku kopas „Cerība” divdesmitgade nosvinēta ar mākslas darbu izstādi, radošajām darbnīcām un svinīgo sarīkojumu

Photo

Pēdējā siltajā vasaras dienā, 27. augustā, zem klajas debess pie KC „Rītausma” interesentiem bija iespēja piedalīties radošo darbnīcu nodarbībās un kultūras centra telpās bija skatāmas mūsu un lietuviešu mākslinieku darbu izstādes. Vakarpusē notika kopas „Cerība” 20 gadu jubilejas svinīgais pasākums.


KC „Rītausma” foajē bija aplūkojami mūsu mākslinieku darbi, kas tapuši 20 gadu periodā, kā arī lietuviešu nedzirdīgo mākslinieka Algirdas Mačiuļa gleznas un keramiķa Robertas Simaita darinājumi. Bet ārpusē darbojās 10 dažādas radošās darbnīcas: „Koks”, „Filca brošas”, „Krāsaino smilšu pasaule”, „Koka sēnes”, „Akmentiņu apgleznošana”, „Klusā daba – gleznošana”, „Koka kreļļu izrotāšana”, „Krāsainās sejas”, „Krāsainie mandalu zīmējumi”, „Griezums – kokgriešana”.
Pasākums notika projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.


Pasākuma noslēgumā norisinājās kopas jubilejas svinīgais akts ar koncertprogrammu. To atklāja mākslinieku kopas „Cerība” vadītājs Roberts Kesenfelds. Pirmie „Cerības” celmlauži bija Roberts un Santa Kesenfeldi, Guna un Roberts Priedes, Jānis Austrums, Guntars Bremmers, kā arī LNS prezidents Arnolds Pavlins.
 
Arnolds Pavlins kā šīs kopas krusttēvs (tā viņu godina mākslinieki) atceras: „1991. gada augustā, valsts puča laikā, šeit pat notika Baltijas Nedzirdīgo mākslas dienas ar viesiem no Polijas, Igaunijas, Pēterburgas un Maskavas. Pat pučs nespēja apturēt šo notikumu.” Prezidents izteica pateicību kopai par sekmīgo ilggadīgo sadarbību ar LNS dažādu pasākumu realizācijā, piemēram, LNS 85 un 90 gadu jubilejas pasākumos, starpetniskajā festivālā Daugavpilī un citur.


Arī LNS viceprezidente Sandra Gerenovska un KC „Rītausma” direktore Brigita Aldersone pateicās māksliniekiem par atbalstu dažādu pasākumu īstenošanā. Ar apsveikumiem bija ieradušies organizāciju pārstāvji –  no Rīgas biedrības Jadviga Bočkāne, no Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas Aļona Udovenko. Savu sveicienu atsūtīja arī laikraksts „Kopsolī”.

Svētku viesiem bija iespēja vērot uz ekrāna pirms 20 gadiem nofilmētus kadrus un šobrīd tapušas liecības par kopas „Cerība” aktivitātēm, kā arī izbaudīt KC „Rītausma” pašdarbnieku koncertprogrammu, nogaršot svētku torti un piedalīties rotaļās.

Mākslinieku kopas „Cerība” vadītājs Roberts Kesenfelds ir gandarīts par izdevušo jubilejas ballīti: „Atceros pirmo pasākumu pirms 20 gadiem, kas šodien sniedzis mums iespēju atzīmēt šo jubileju. Pats galvenais, ka mums ir tāda biedru grupa, ka mēs spējam parādīt plašai sabiedrībai nedzirdīgo mākslas talantus. Kaimiņvalstī Lietuvā tādas nav. Nākotnes nodomi? Kurš gan šodien skaidri var pateikt par to, kas būs rītdien? Ja mēs paši darbosimies, tad kaut kas arī būs – tā kā šodien, kad pasākums tiešām izdevās.”Par šo pasākumu plašāk varēs lasīt Zigmāra Ungura sagatavotajā materiālā laikraksta „Kopsolī” septembra numurā.
 

 
Vairāk foto - galerijā.
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Zigmārs Ungurs un Valdis Krauklis
Prezentāciju sagatavoja: Paula Kesenfelde

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas