Search form

01.09.2011

Drukāt

1.septembrī Graudu ielā 21 atvēra durvis mūsdienīga Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskola

Zinību dienā skolēni ar ziediem rokās, priecīgā noskaņā dodas katrs uz savu skolu. Bet Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolai šī diena ir ļoti īpaša: nedzirdīgie skolēni, viņu skolotāji un vecāki devās uz jauno mītnes vietu – renovēto un labiekārtoto skolas kompleksu Graudu ielā 21.


Šajā svinīgajā pasākumā piedalījās augstas amatpersonas: Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji Guntis Helmanis un Eiženija Aldermane, Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents Arnolds Pavlins un citi.


Skolu iesvētīja Torņakalna draudzes virsmācītājs Kaspars Simanovičs. Pēc tam notika svinīgais pasākums skolas jaunajā aktu zālē. Ik pa brīdim zālē un pagalmā ieskanējās vārds „zīle”, kas kļuvis par skolas simbolu. Pēc akta pie skolas tika iestādīts ozols. Šogad skolā iestājušies septiņi pirmklasnieki, bet kopā tajā mācīsies 105 skolēni.


Par šīs dienas notikumu plašāk varēsiet lasīt laikraksta „Kopsolī” septembra numurā.

Zinību dienas svētki notika arī citās skolās, kur mācās nedzirdīgie un vājdzirdīgie skolēni. Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā – attīstības centrā 1. klasē mācības uzsāk 7 bērni, bet 10. klasē – 5, kopā – 126 skolēni. Rīgas 8. Raiņa vakara (maiņu) vidusskolā mācās 44, to skaitā – 10. klasē mācības uzsāk 14. Savukārt Rīgas 51. vidusskolā gan pamatskolas, gan vidusskolas klasēs kopā pašlaik mācās 38 nedzirdīgie audzēkņi, bet šogad 10. klase netika veidota.

Informācija par audzēkņiem, kuri iestājušies profesionālās izglītības iestādēs, un par studentiem arī būs lasāma laikraksta „Kopsolī” septembra numurā.Vairāk foto - galerijā.

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Juris Grundulis

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas