Search form

13.09.2011

Drukāt

Dabas muzejs aicina cilvēkus ar dzirdes traucējumiem izmantot piedāvātās iespējas projektā „Nepalikt klusumā”

Photo

Apzinot nedzirdīgo cilvēku problēmas un ar tām saistītos ierobežojumus, Latvijas Dabas muzejs kopš 2008. gada sadarbībā ar Nodibinājumu „Rietumu Bankas labdarības fonds” īsteno projektu „Nepalikt klusumā”. Mēs esam gandarīti, ka Rietumu Bankas labdarības fonds finansē šo projektu, tādējādi parādot savu vēlmi palīdzēt sabiedrībai un sekmēt tās garīgo izaugsmi.


Mūsu mērķis muzeja piedāvājumu padarīt pieejamu ikvienam apmeklētājam. Latvijas Dabas muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kas ekskursantiem  ar dzirdes traucējumiem piedāvā iespēju bez maksas izmantot muzeja gida un Latvijas Nedzirdīgo savienības Komunikācijas centra zīmju valodas tulka pakalpojumus. Dabas muzejs vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem bērniem, kā arī pieaugušajiem piedāvā iegūt un paplašināt zināšanas dabas zinātņu jomā, apmeklējot muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un nodarbības.

Pieteiktām skolēnu un pieaugušo grupām ekskursijas un nodarbības muzeja gida un zīmju valodas tulka pavadībā organizējam pirmdienās un otrdienās (nepieciešamības gadījumā iespējams vienoties par citiem laikiem).

Individuālajiem apmeklētājiem
piedāvājam reizi mēnesī, sestdienās pl. 12 muzeja gida un zīmju valodas tulka pavadībā apskatīt pastāvīgās ekspozīcijas*:
Zooloģija. Jūra – 29. oktobrī (pieteikties līdz 27. oktobrim).
Dinamiskā ģeoloģija. Paleontoloģija – 26. novembrī (pieteikties līdz 24. novembrim).
Ekspozīcija – izziņas istaba „Par Zemi, Sauli un mums” – 10. decembrī (pieteikties līdz 8. decembrim).

Savu dalību muzeja apmeklējumam pieteikt:
Ģertrūde Skanstiņa, tālr.: 67356024, e-pasts: [email protected];
Eleonora Zuimača, Tālr.: 67356039; e-pasts: [email protected].
 
Latvijas Dabas muzejs piedāvā gida un zīmju valodas tulka pavadībā piedalīties 26 tematiskās ekskursijās un 32 dažādās nodarbībās, kurās iespējams veikt uzdevumus, piemēram, aizpildīt darba lapas, atrisināt krustvārdu mīklas.. Vienas nodarbības vai ekskursijas ilgums ir ne vairāk kā vienu stundu un grupas lielums ne vairāk kā 10 – 15 cilvēku. Ekskursijas skolēnu un pieaugušo grupām tiek plānotas dienās, kad muzejs pārējiem apmeklētājiem ir slēgts, lai visa uzmanība tiktu veltīta gidam, tulkam un apskatāmajiem objektiem. Muzejā strādā kvalificēti dabas zinātņu speciālisti un profesionāli pedagogi ar pieredzi cilvēku ar īpašām vajadzībām izglītošanā.
Latvijas Dabas muzeja apmeklējums ir arī saturīga brīvā laika pavadīšanas iespēja.

Piedāvājums ir spēkā septembra, oktobra, novembra mēnesī un decembrī līdz 10. datumam.
 
Papildinformācija
· Prakse rāda, ka ekskursantu grupā var būt ne vairāk kā 10 – 15 cilvēki, lai ērti var redzēt gidu, tulku un apskatāmo objektu. Ja  grib braukt liela grupa, tad iepriekš mums par to jāzina, jo tad pasūtam divus tulkus un grupu sadalām.  Mazākais skaits vienā grupā varētu būt 5 – 7 cilvēki. Neatteiksim arī 4 cilvēkiem.
· Nodibinājums „Rietumu Bankas labdarības fonds” nodrošina apmeklētājiem bezmaksas zīmju valodas tulka pakalpojumus. Dabas muzejs nodrošina bezmaksas gida pakalpojumus un ekspozīciju apskati.  LNS KC tulka klātbūtni ekskursiju laikā organizē muzeja projekta vadītāja.
· Bez maksas Latvijas Dabas muzejs ir pieejams 1. grupas invalīdiem (uzrādot apliecību) un viņu pavadītājiem; 2. un 3. grupas invalīdiem (uzrādot apliecības), tai skaitā bērniem invalīdiem.
· Ekskursijas laikā drīkst fotografēt ar noteikumu, ka fotogrāfijas netiek izmantotas komerciāliem nolūkiem
 
*ekspozīciju piedāvājums var tikt mainīts

 
Latvijas Dabas muzeja
Vecākā izstāžu organizatore
Ģertrūde Skanstiņa
e-pasts: [email protected]
tel: 6 7356024

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas