Search form

14.09.2011

Drukāt

Kenijā nolaupīta nedzirdīga sieviete, viņas meklējumi pagaidām nesekmīgi

Photo

Vakar vairāki ārzemju portāli ziņoja, ka bruņota banda nomaļā Kenijas kūrortā netālu no Somālijas robežas nolaupījusi nedzirdīgu britu sievieti, pirms tam nogalinot viņas vīru. Pastāv bažas, ka sievietei var rasties problēmas sazināties ar uzbrucējiem.


Ir aizdomas, ka svētdienas rītā Kivaju safari ciematā nolaupītā Džūdita Tebuta (56 gadi) aizvesta uz Somāliju. Viņu nolaupījuši 6 bruņoti vīri, kas ielauzās sievietes un viņas vīra numurā. Džūditas vīrs Deivids (58 gadi) miris no tieša šāviena galvā, kad viņš mēģināja aizstāvēt sievu no nolaupītājiem.
 
Šī pāra ģimenes draugi saka: „Šī kundze ikdienā strādā par sociālo darbinieci un palīdz cilvēkiem atbrīvoties no alkohola un narkotiku problēmām, taču viņas darbs tiešā mērā ir atkarīgs no dzirdes aparātiem. Judītei dzirde saglabājusies tikai 30 % apmērā, tāpēc ikdienā viņa lieto dzirdes aparātus. Ja viņa tos lieto, tad viss ir labi, taču, ja viņai to nav vai ja beigušās to baterijas, tad viņai ir ļoti apgrūtinoši uztvert runu. Ir briesmīgi iedomāties viņu šādā situācijā – bezpalīdzīgu un piedzīvojot vīra slepkavību. ”
 
Savukārt Tebuta kungs strādājis par finanšu direktoru izdevniecībā Faber & Faber, kā arī bijis grāmatu labdarības organizācijas biedrs. Draugi viņu raksturo kā gādīgu profesionāli, kurš daudz veltīja savam darbam.
 
Pāris, kuri bijuši aizrautīgi ceļotāji, jau iepriekš viesojušies Kenijā. Pirms došanās uz Kivaju viņi pavadījuši nedēļu Masai Mara safari. Kenijas autoritātes šobrīd cenšas noskaidrot, kurš uzbrucis šai tik populārajai atpūtas vietai, kuru iecienījuši arī tādi slavenības kā Miks Džegers un Treisija Emina.
 
Meklējumi  pa sauszemi, jūru un ar gaisa spēkiem cietuši neveiksmi. Domājams, ka nolaupītāji pametuši kūrortu. Kenijas drošības dienests apgalvo: „Mums šādas laupīšanas nav sveša lieta, šajā reģionā tas notiek visai bieži. Taču, ja nolaupītā sieviete ir pārvesta uz Somāliju, būs grūti šo situāciju atrisināt.”
 
Iespējams, ka sievieti sagrābusi somāliešu banda, kas var mēģināt viņu pārdot al-Shabaab islāmistiem, kuru kontrolē ir liela daļa teritorijas Kenijas pierobežā. 
 
Britu valdība sievietes iespējamai atbrīvošanai apsvēra domu izmantot bruņotos spēkus, kas ir mācībās Kenijas citā daļā, bet šis plāns netiks īstenots, ja apstiprināsies, ka Tebutas kundze atrodas Somālijā.
 
 
Pēc interneta materiāliem sagatavoja: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas